Тернопільський ТНПУ — у групі найменших ризиків серед закладів вищої освіти
Тернопiльський нацiональний педагогiчний унiверситет iменi Володимира Гнатюка став цьогорiчним фаворитом серед вишiв. За даними Державної служби якостi освiти України вiн вiдзначений як унiверситет з найнижчим ризиком. Що це означає для вступникiв?
Державна служба якостi освiти України визначила ступенi ризику суб’єктiв господарювання у сферi вищої освiти в 2023 роцi. Iз 290 закладiв вищої освiти до суб’єктiв господарювання з високим ступенем ризику належать 28 (10%), середнiм — 186 (64%), а з незначним — 76 (26%).
Тернопiльський нацiональний педагогiчний унiверситет iменi Володимира Гнатюка належить до третьої групи, маючи найнижчий рiвень ризику, який становить 15 балiв, що є найкращим показником порiвняно з iншими унiверситетами в Тернополi.
У порiвняннi iз iншими тернопiльськими вишами у ТНПУ найменший iндекс ризику – 15 (Захiдноукраїнський нацiональний унiверситет – 20, Тернопiльський нацiональний технiчний унiверситет iменi Iвана Пулюя — 25, а Тернопiльський нацiональний медичний унiверситет iменi I. Я. Горбачевського – 35).
За якими критерiями оцiнювали ступiнь ризику?
У держслужбi якостi освiти враховували чисельнiсть студентiв за останнi три роки; кiлькiсть науково-педагогiчних (педагогiчних) працiвникiв, працевлаштованих за основним мiсцем роботи; стан оприлюднення на офiцiйному веб-сайтi закладу вищої освiти визначених законодавством документiв та iнформацiї; кiлькiсть порушень вимог законодавства у сферi вищої освiти, виявлених за результатами заходiв державного контролю, проведених упродовж останнiх п’яти рокiв, що передують плановому перiоду; наявнiсть вiдокремлених структурних пiдроздiлiв; наявнiсть iноземних здобувачiв вищої освiти; частку неакредитованих спецiальностей, освiтнiх програм.
Менший ризик свiдчить про те, що унiверситет ставить бiльше зусиль у покращення якостi освiти та дотримання законодавчих вимог. Це є важливим фактором, для вступникiв, якi шукають стабiльнiсть та вiдповiднiсть освiти стандартам.
Формування та оприлюднення перелiку закладiв вищої освiти за ступенями ризику має на метi дати змогу звернути увагу на чинники, що збiльшують ризики провадження освiтньої дiяльностi, та вжити заходiв на запобiгання зростання кiлькостi балiв за вiдповiдними критерiями, повидомив офiцiйний сайт Державної служби якостi освiти України.