Понад півстоліття у Почаєві не оновлювали споруди для очистки води
Нові очисні споруди відкрили у Почаєві. Наразі запустили І-шу чергу таких об’єктів, які встановили ще у 1966 році.
«Я не хочу, щоб проекти, які ми реалізовуємо на Тернопільщині нагадували «зовнішні обгортки». Моя позиція – треба ремонтувати, будувати те, що потрібне людям для повсякденного життя. Щоб воно було комфортним і відчувалося, що ми живемо у XXI столітті. Претендуючи на чисту воду, яку дарує природа, ми так само маємо дбати, щоб і повертати її чистою. Проблема очисних споруд існує по всій області. Але за останні два роки нам вдалося її вирішити у Шумську, Збаражі, Микулинцях, тут, у Почаєві, днями – у Підгайцях, також працюємо над цим у Товстому і Бережанах», – каже голова обласної держадміністрації Степан Барна.
На цей об’єкт із Фонду регіонального розвитку спрямовали понад 4 мільйона гривень, співфінансування від Почаївської громади склало близько 700 тисяч.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: На Тернопільщині за перше півріччя злочинність виросла на 10%
Потужність очисних споруд складає 200 м3/добу. Ефективність очистки господарсько-побутових стічних вод, при застосуванні запроектованої технології, складає – до 99%.
Технологія очистки господарсько-побутових стічних вод базується на використанні механічних (проціджування, відстоювання) і біологічних (аеробне окислення) методів. Розділення активного мулу від очищеної води здійснюється у відстійнику. Для знезараження патогенних бактерій, що залишаються в очищених стічних водах, і зменшення таким чином небезпеки для водойм проводять знезараження гіпохлоритом натрію у контактному резервуарі. Очищена і знезаражена вода відводиться у водний об’єкт річки Іква.
Зазначимо, наразі у Почаївській міській раді працюють над виготовленням проектно-кошторисної документації на ІІ чергу очисних споруд. Її планують реалізувати у 2018 році.