Понад 100 років тому українські землі було об’єднано у єдину соборну державу
Щороку, 22 січня, українці відзначають День Соборності, присвячений об’єднанню України, яке відбулося у 1919 році.
Свято започаткували у 1999 році, як памʼять про «велике політичне та історичне значення об’єднання Української Народної Республіки і Західноукраїнської Народної Республіки для утворення єдиної української держави».
Щоправда, не так давно, у 2011 році його скасували. Главою держави на тодішній час був втікач Янукович. Натомість було запропоновано українцям обʼєднати два свята: День Свободи та День Соборності. Обʼєднання цих свят не лише зміщувало акценти, а й підмінило поняття і сенси, стверджують історики.
Вже 22 січня 2014 року свято Соборності повернули. Це сталося за президенства Петра Порошенка.
22 січня 1918 року, в УЦР проголосували за четвертий універсал, який виголошував Українську народну республіку незалежною.
А у ранок середи, 22 січня 1919 року, обʼєдналися дві частини незалежної України: Українська народна республіка та Західноукраїнська народна республіка. Вже тоді з’явилася політична можливість не просто підписати один документ, а оновити цілісний державний механізм.
Тож українці відзначають День Соборності як символ злуки та єдності. 22 січня 1918 року УНР виборола незалежність, а вже за рік у цей день – обʼєдналися дві частини України.
Читайте також: