Хто і навіщо намагається дискредитувати ексочільника Тернопільської ОВА Володимира Труша?
Днями у соцмережах виникла палка дискусія щодо «бронювання» ексочільника Тернопільської ОВА.
Опублікувано матеріал-розслідування про палку дискусію щодо ексочільника Тернопільщини Володимира Труша, де випливають цікаві факи про “профілі” Марії Смолей, яка в свому пості дискредитує ексголову Тернопільської ОВА як викладача ЗУНУ. Профіль у соцмережах з іменем «Марія Смолей» написав, що у Західноукраїнському національному університеті мали б забронювати від мобілізації її чоловіка – викладача університету.
Щоб з’ясувати, хто така Смолей, «Тернополяни» провели розслідування.
Як вдалося з’ясувати онлайн-виданню “Тернополяни”, так звана Марія Смолей використала у дописі ім’я та прізвище 67-річного викладача-пенсіонера, який не працює в університеті з 2008 року. Такі інформаційні вкиди від ботів, схоже, спрямовані на те, щоб не тільки дискредитувати Володимира Труша і ЗУНУ, а й поширити наративи, які зривають мобілізацію.
Профіль у соцмережах з іменем «Марія Смолей» написав, що у Західноукраїнському національному університеті мали б забронювати від мобілізації її чоловіка – викладача університету, а натомість хочуть вберегти від призову колишнього голову Тернопільської ОВА Володмира Труша.
Щоб поспілкуватися з авторкою публікації під ніком Марія Смолей, кореспонденти Суспільного зв’язалися з акаунтом через соцмережі. На дзвінки акаунт не відповідає. Отримали текстове повідомлення, що занедужала, пообіцяла прокоментувати ситуацію наступного тижня.
Хто ж така ця пані, Марія Смолей, Як вдалося з’ясувати згодом, так звана Марія Смолей використала у дописі ім’я та прізвище 67-річного викладача-пенсіонера, який не працює в університеті з 2008 року. Такі інформаційні вкиди від ботів, схоже, спрямовані на те, щоб не тільки дискредитувати Володимира Труша і ЗУНУ, а й поширити наративи, які зривають мобілізацію.
Хто ж такий її чоловік – дописувачка Смолей все ніяк не може розповісти!
– Смолей – може то моя дівоча фамілія! Не чіпляйтеся до 67-річного викладача, він не є моїм чоловіком. Я не вказувала прізвище свого чоловіка, я не хочу його підставляти, він і так був противником того поста. Я буду подавати до суду на сайт «Тернополяни». Порадьте до кого можна звернутися за правовою допомогою? – йдеться в останньому дописі фейкового профілю.
Ірина чи Марія?
З фотографіями так званої Марії Смолей у соцмережах ми знайшли щонайменше 4 профілі – 2 у Instagram та два у Facebook.
Цікаво, що людина з ідентичними фото підписана як Марія Смолей з Тернополя, а на іншій сторінці – Ирина Дрижал-качуровская з Хмельницького.
З цими ж світлинами знаходимо ще два профілі в Instagram. Тут жінка теж є Іриною Дрижал.
Усі профілі «Ірини-Марії»:
https://www.facebook.com/profile.php?id=100020758432873
https://www.facebook.com/profile.php?id=100082584429724
«Красівая масква»
Найцікавіше, що сторінка Качуровської (чи то Дрижал) рясніє фотографіями з росії, зокрема з москви. Світлини датовані 2019-2021 роками. Особливої уваги заслуговує фото «Марії» з російського парку Горького з надписом Stand With Ukraine.
Інші локації з фотосесій жінки не менш шокують – ГУМ (державний магазин в москві), парк «Заряддя», набережна москви-ріки, садиба Царицино, московський житловий масив «Нові Ватутінки». Також вона оприлюднювала фото з дочкою, яка, схоже, також живе в росії.
Аби розставити всі крапки над і, «Суспільне» звернулося за коментарем до особи, яка іменує себе Марією Смолій. Журналісти зв’язалися з нею через соцмережі. Як не дивно, отримали повідомлення, що вона занедужала і пообіцяла прокоментувати ситуацію наступного тижня.
У Тернополі працює ботоферма?
Під дописом фейкової Марії Смолей спостерігається підозріла активність. Складається враження, що довкола цього допису працює ціла ботоферма. Безліч поширень та коментарів написано такими ж підозрілими профілями, як і «Марія Смолей». Цікаво, що усі «користувачі» цілком підтримують «Марію» і немає жодних припущень, що інформація – вигадана.