7 найстаріших міст України, яким понад тисячу років
Стародавні міста на території України існували ще за часів, коли більшу частину материка населяли одні лише кочові племена. З тих пір пройшли сотні і навіть тисячі років, але на місці давніх поселень і досі живуть люди.
Більш того, ви напевно здивуєтеся, коли дізнаєтеся роки заснування деяких населених пунктів з нашого списку. Ми склали для вас рейтинг, до якого увійшли найстаріші міста України, на території яких і в наш час живуть люди.
Кілія
Цей невеличкий районний центр з населенням 20 тисяч чоловік, який знаходиться в Одеській області, на березі річки Дунай – найстаріше місто України.
Точна дата заснування Кілії невідома, різні джерела вказують на діапазон між VII і II століттями до н. е. За часів Київської Русі, князь Святослав навіть замислювався про те, щоб перенести сюди столицю, але його загибель в битві з половцями, не дала цим планам стати реальністю.
Білгород-Дністровський
Ще одне старовинне українське місто, в якому і в наш час живуть люди. У VI столітті до нашої ери, древні греки заснували тут поселення під назвою Тіра. Кілька разів, в різні епохи його руйнували варвари, але спочатку римляни, а потім візантійці, знову відновлювали місто.
Зараз на місці стародавньої Тіри знаходиться сучасний Білгород-Дністровський, який отримав свою поточну назву в серпні 1944 року.
Київ
Легенду про заснування столиці України більшість з вас повинні пам’ятати ще з часів уроків історії в школі. Якщо ж говорити про дату заснування Києва, то історики вказують на проміжок між другою половиною V століття і першою половиною VI. А в якості офіційної дати, при святкуванні дня міста, вказано 482 рік н. е.
Тобто, в 2019 році українська столиця відзначила свої 1 537 років!
Коростень
Перші згадки про це древнє українське місто, вчені зустріли в «Повісті временних літ» Нестора Літописця, в 945 році. Тоді він називався Іскоростень, і саме його жителі (древляни) повстали проти князя Ігоря.
У наступному році місту виповниться 1315 років.
Ужгород
1126 років – таку дату відзначатимуть у жовтні 2019 року жителі цього міста. Офіційним роком заснування історичного центру Закарпатської України вважається 893 рік.
Звичну нам назву почали використовувати приблизно в середині XIX століття, а до цього дане поселення носило назву «Унгвар», в честь річки Унг, на берегах якої воно виросло.
Чернігів
Ще одне древнє українське місто, перша згадка про який зустрічається в літописі «Повість временних літ». Як дата фігурує 907 рік, хоча археологічні розкопки свідчать про ще більш ранні поселення людей в цій місцевості.
У 2019 Чернігів відсвяткує 1112 рік з дня заснування.
Хотин
Датою заснування Хотина вважається 1002 рік, а це значить, що в 2019 місту виповниться 1017 років.
Ще за часів Київської Русі, на берегах Дністра тут вже кипіло життя і творилася історія. Не тільки в Україні, але і в Європі, відома велична Хотинська фортеця, яка входить в список семи чудес нашої країни.
За час свого існування місто переходило від одного правителя до іншого, знало чимало імперій і завойовників, тому тут можна зустріти величезну кількість пам’яток, які варті того, щоб їх побачити.