У найвідомішому економічному форумі у Давосі взяв участь тернополянин – експерт з міжнародної співпраці та інвестицій Руслан Кулик
Громадсько-полiтичний дiяч з Тернополя, експерт з мiжнародної спiвпрацi i iнвестицiй Руслан Кулик взяв участь в найвiдомiшому економiчному форумi у Давосi (Швейцарiя).
Всесвiтнiй економiчний форум почався 16 сiчня i тривав 4 днi.
Росiйська вiйна в Українi домiнувала в полiтичних дискусiях цього року. Крiм того, немало часу присвятили вiдносинам мiж США й Китаєм, якi намагаються знайти точки дотику, але водночас стикаються лобами у питаннi торгiвлi й напiвпровiдникiв.
Financial Times повiдомляє, що багато лiдерiв у своїх промовах згадували про клiматичнi змiни, адже iснує небезпека того, що всi iншi нагальнi полiтичнi та економiчнi проблеми вiдвернуть увагу елiти вiд головної проблеми людства.
Не оминули увагою й падiння ринкiв, посилення урядового контролю за ринками та використання контролю за торгiвлею як засобу досягнення геополiтичних цiлей i впливу на iнших.
Серед iншого також говрили про ринок працi, новi вимоги до того, де, як i скiльки повиннi працювати спiвробiтники, а також про крипто- й кiбербезпеку.
Сам Руслан Кулик подiлився враженнями вiд заходу у соцiальнiй мережi.
– Пiдходить до завершення Економiчний Форум в Давосi. Про нього я чув дуже багато, але лише цього року була можливiсть особисто вiдвiдати цю подiю. Бiльшiсть часу проводжу в “Українському домi”.
Окрема подяка Фонду Вiктора Пiнчука та меценатам за його органiзацiю. Надзвичайно приємно вражає атмосфера єднання щодо пiдтримки України не лише пiд час виступiв, але й пiд час особистих зустрiчей.
Дипломати, полiтики та бiзнесмени з усього свiту намагаються знайти свiй iндивiдуальний шлях допомоги нашiй Державi, i все це вiдбувається тут, в Українському домi в Давосi. Зустрiчi зi “старими” друзями, безлiч нових знайомств та дискусiй щодо форм участi у спiльнiй Перемозi.
Український Дiм став знаковою платформою та вiдомим у Давосi брендом, що об’єднав не лише всесвiтньо вiдомих спiкерiв, а ще тисячi iноземних гостей, потенцiйних iнвесторiв та справжнiх друзiв України.
Вiрю, що цього року одна мрiя на всiх – здiйсниться!», – написав Руслан Кулик. – а загалом пiдсумки Давосу-2023 такi: Китай повертається у гру, свiт все ще боїться рецесiї, а Україна чекає на зброю.
Україну обговорювали не лише на панелях WEF. До української делегацiї на чолi з президентом Володимиром Зеленським, який приєднався онлайн, увiйшли зокрема перша ледi Олена Зеленська, вiцепрем’єр-мiнiстерка економiки Юлiя Свириденко, очiльник “Нафтогазу” та донедавна мiнiстр розвитку регiонiв Олексiй Чернишов та голова Офiсу президента Андрiй Єрмак.
Пiд час свого виступу Зеленський наголошував на важливостi подальшої фiнаносової пiдтримки фiнансово та зброєю, а також на необхiдностi отримання гарантйї безпеки для України, поки держава прямує до НАТО. Як згодом заявила Свириденко, Україна обговорюватиме поставки зброї з партнерами “знову i знову, навiть у Давосi”.
Президент Польщi Анджей Дуда також закликав Захiд посилити вiйськову пiдтримку України, оскiльки у найближчi тижнi може наступити ключовий момент у вiйнi проти Росiї.
До закликiв допомогти Українi виграти вiйну приєдналася i президентка Молдови Мая Санду, а директорка Нацiональної розвiдки США Еврiл Гейнс наголосила, що “для України надзвичайно важливо отримувати необхiдну вiйськову та економiчну допомогу, щоб продовжувати те, що вони героїчно роблять наразi”.
Утiм, як показала остання зустрiч у форматi “Рамштайн”, не всi свiтовi лiдери подiляють таку думку.
Нагадаємо, Всесвiтнiй економiчний форум у Давосi, цьогорiч вiдбувся без росiйських мiльярдерiв, якi стали небажаними гостями через повномасштабне вторгнення Росiї в Україну.
Вiд Тернопiльщини участь в форумi брав ще голова Бiлобожницької громади Вiктор Шепета.
Довiдково. Всесвiтнiй економiчний форум (англ. World Economic Forum, ВЕФ) — мiжнародна неурядова органiзацiя, яка базується в Женевi, дiяльнiсть якої спрямована на розвиток мiжнародної спiвпрацi. Мiсiєю органiзацiї є «прагнення до полiпшення стану свiту шляхом залучення бiзнесу, полiтичних, академiчних та iнших лiдерiв суспiльства у формуваннi глобальних, регiональних, галузевих порядкiв денних». Щорiчна зустрiч пiд егiдою Форуму проводиться в Давосi (Швейцарiя, крiм того, Форум виступає органiзатором дiлових заходiв в рiзних країнах). Зустрiч об’єднує близько 2500 вищих керiвникiв бiзнесу, мiжнародних полiтичних лiдерiв, обраних iнтелектуалiв i журналiстiв, щоб обговорити найбiльш актуальнi питання, що стоять перед свiтом.
Утворений у 1970 роцi. Членами форуму є понад 1000 великих компанiй та урядових органiзацiй з рiзних країн свiту.
Органiзацiя також проводить близько шести-восьми регiональних нарад щороку в Латинськiй Америцi та Схiднiй Азiї, а також проведення ще двох щорiчних зустрiчей в Китаї та Об’єднаних Арабських Емiратах.