Що робити з Почаївською Лаврою? У Мінкульті ще не визначилися
У Мiнiстерствi культури та iнформацiйної полiтики ще не думали над тим, як вирiшити суперечку щодо Почаївської лаври, адже на неї претендують кiлька конфесiй, повiдомив очiльник вiдомства Олександр Ткаченко в iнтерв’ю LIGA.net. Водночас у Мiнкультi бачать можливiсть проведення богослужiнь рiзними церквами на однiй територiї.
«Ми ще не думали. Давайте спочатку розв’яжемо питання з власнiстю. Надалi мають ухвалюватися виваженi рiшення, в який спосiб там можуть вiдбуватися служiння: чи то оренда, чи то тимчасовi угоди», – сказав Ткаченко.
Мiнiстр навiв приклад Києво-Печерської лаври. За словами Ткаченка, на її територiї у святковi днi проводить богослужiння Православна церква України, а внизу продовжує служiння УПЦ МП.
Очiльник вiдомства зазначив, що не всi церкви, якiй пiдпорядковуються УПЦ МП, належать Московському патрiархату. Зокрема, вони можуть бути приватними, перебувати у власностi релiгiйних органiзацiй, в орендi та користування органiв влади. Переважна кiлькiсть церков УПЦ МП, за словами Ткаченка, є власнiстю мiсцевих органiв влади.
Глава Мiнкульту заявив, що Почаївську лавру передали УПЦ МП в користування, але, лише на використання однiєї частини лаври, Кременецького заповiдника, завершується угода. Основа Почаївської лаври, за словами Ткаченка, є за угодою з Кабмiном в користуваннi на 49 чи 50 рокiв, i термiн спливає ще нескоро.
Мiнiстр розповiв, що у Кременецькому заповiднику вiдбувається «та сама картина, що i в Києвi»: священник нiбито забрав ключi й перешкоджає Мiнкульту повернути цю церкву у власнiсть держави.