Підозрюваний у вбивстві випускниці з Вишнівця просився під домашній арешт
1 березня 2023 року колегiя суддiв Тернопiльського апеляцiйного суду в закритому судовому засiданнi у режимi вiдеоконференцiї розглянула апеляцiйну скаргу захисника обвинуваченого Василя Г. на ухвалу Чорткiвського районного суду вiд 10 лютого 2023 року стосовно продовження строку тримання пiд вартою Василя Г. ще на 2 мiсяцi, до 10 квiтня 2023 року.
Не погодившись iз судовим рiшенням, захисник обвинуваченого подав апеляцiйну скаргу, в якiй просив пом’якшити його пiдзахисному запобiжний захiд та помiстити Василя Г. пiд цiлодобовий домашнiй арешт або визначити розмiр застави, посильний для його родини. Вказав, що матерiали справи вже перебувають на розглядi в судi, допитано свiдкiв, розглянуто результати судових експертиз та iншi матерiали, а тому ризики, передбаченi ст. 177 КПК України, вiдсутнi.
У судовому засiданнi Тернопiльського апеляцiйного суду колегiя суддiв, детально проаналiзувавши матерiали кримiнального провадження та доводи апеляцiйної скарги, пришла до висновку, що застосований до обвинуваченого запобiжний захiд кореспондується з характером суспiльного iнтересу. Так, вiдповiдно до практики Європейського суду з прав людини, зокрема рiшення у справi “Летельє проти Францiї” (заява №12369/86 вiд 26 червня 1991 року) – особлива тяжкiсть деяких злочинiв, що викликали негативну реакцiю суспiльства i соцiальнi наслiдки, виправдовує попереднє ув’язнення як виключну мiру запобiжного заходу протягом певного часу.
Василь Г. обвинувачується у вчиненнi кримiнальних правопорушень, передбачених п.10 ч. 2 ст. 115 (умисне вбивство, поєднане зi зґвалтуванням або сексуальним насильством), ч. 3 ст.153 КК України (сексуальне насильство щодо неповнолiтньої особи). Вiдповiдно до ст. 12 КК України, це є особливо тяжкими злочинами, за якi законом передбачено покарання у видi позбавлення волi строком до 15 рокiв. Тому застосування на данiй стадiї бiльш м’якого запобiжного заходу не може запобiгти ризикам, передбаченим ст. 177 КПК України, зокрема ризику переховуватись вiд суду, перешкоджати розгляду кримiнального провадження в розумнi строки.
До вiдома: санкцiя п.10 ч. 2 ст. 115 КК України передбачає позбавлення волi на строк вiд 10 до 15 рокiв або довiчним позбавленням волi;
ч. 3 ст. 153 КК України – карається позбавленням волi на строк вiд 5 до 7 рокiв.
З урахуванням наведеного, колегiя суддiв Тернопiльського апеляцiйного суду апеляцiйну скаргу захисника обвинуваченого Василя Г. залишити без задоволення, а ухвалу Чорткiвського районного суду вiд 10 лютого 2023 року – без змiн.
Пресслужба Тернопiльського апеляцiйного суду