Науковці ЗУНУ взяли участь в українсько-молдовському проєкті Дністровського транскордонного співробітництва

Представники екологічного напряму ЗУНУ взяли участь у стартовій зустрічі в межах проєкту ГЕФ/ПРООН/ОБСЄ «Розвиток транскордонного співробітництва та інтегрованого управління водними ресурсами в басейні річки Дністер шляхом реалізації стратегічної програми дій».
Про це повідомили учасники на сайті університету.
Під час візиту в Кишинів науковці, фахівці та експерти у сфері водних ресурсів опрацювали першу фазу масштабного екологічного проєкту за ініціативи Бюро економічної та екологічної діяльності ОБСЄ.
Серед учасників були представники Державного агентства водних ресурсів України, ДП «Укргідроенерго», Посольства України в Республіці Молдова, Посольства Швеції в Республіці Молдова, Міністерства охорони навколишнього середовища Республіки Молдова, Національної компанії «Apele Moldovei», Міністерства охорони здоров’я Республіки Молдова, Української водної асоціації (УВА).
Окрім представників Класичного університету Тернополя, у заході також взяли участь Інститут екології та географії Національного університету Молдови, Інститут гідробіології Національної академії наук України та Інститут лісового господарства Молдови.
Масштабний проєкт став можливим завдяки підтримки провідних міжнародних організацій, зокрема: Австрійського агентства з розвитку, Ініціативи «Зелений перехід» / Європейський Союз (проект EU4Green Recovery East), Відділу з питань навколишнього середовища (ЄЕК ООН), Climate Change, Environment and Energy UNDP, Місії ОБСЄ в Молдові та Екологічній програмі ОБСЄ.
Загальна мета проєкту ГЕФ-ПРООН/ОБСЄ полягає у просуванні інтегрованого управління водними ресурсами (ІУВР) у басейні річки Дністер. Ця ініціатива сприятиме сталому розвитку шляхом підтримки реалізації пріоритетних заходів, визначених у Стратегічній програмі дій (СПД). Компоненти проєкту ретельно узгоджені із стратегічними напрямами, визначеними в СПД, і кожен з них стосується конкретної сфери, щоб забезпечити ефективний внесок у реалізацію СПД та досягнення відповідних результатів. Такий структурований підхід також сприяє безперебійному моніторингу та оцінці прогресу протягом усього терміну реалізації проєкту, що триватиме до 5 років, а загальний його бюджет становитиме 37,8 млн. доларів.