Надсучасна лабораторія синхронного перекладу, програма подвійних дипломів: на навчання запрошує факультет іноземних мов ТНПУ
Вступна кампанiя для здобуття ступеня молодшого бакалавра, бакалавра розпочнеться вже 1 липня реєстрацiєю е-кабiнетiв. Щоб абiтурiєнти могли правильно вибрати собi майбутню професiю наш сайт публiкуватиме одну iсторiю факультету Тернопiльського нацiонального педагогiчного унiверситету iм. Володимира Гнатюка.
Кожна стаття мiститиме всю iнформацiю про конкретний факультет, з цiкавими вiдео i фото зi студентського життя.
Факультет iноземних мов
Факультет iноземних мов є одним iз наймолодших у нашому унiверситетi. Вiн був створений у 1993 роцi. Заснування факультету було зумовлене великими перспективами розбудови незалежної України, рiзким зростанням ролi iноземних мов i усвiдомленням життєвої необхiдностi їх опанування.
Сьогоднi на факультетi функцiонує п’ять кафедр. Освiтнiй процес iз iноземних мов здiйснює 88 викладачiв.
Гордiстю факультету є унiкальна надсучасна лабораторiя синхронного перекладу на 15 комп’ютерiв, робота в якiй є комфортною та максимально наближеною до реальних умов працi перекладача, також новiтня багатофункцiональна мультимедiйна аудиторiя English Digital Space, яка є чудовим майданчиком для проведення iнтерактивних пар, воркшопiв, наукових конференцiй, лекцiй та тематичних свят.
Пiдготовка фахiвцiв здiйснюється за такими освiтнiми програмами:
Бакалавр:
- Середня освiта (мова та зарубiжна лiтература, нiмецька мова i лiтература);
- Середня освiта (мова та зарубiжна лiтература, англiйська мова i лiтература);
- Середня освiта (мова та зарубiжна лiтература, французька мова i лiтература);
- Фiлологiя. Германськi мови та лiтератури (переклад включно), перша – англiйська (англiйсько-український переклад).
Магiстр:
- Середня освiта (мова та зарубiжна лiтература, нiмецька мова i лiтература);
- Середня освiта (мова та зарубiжна лiтература, англiйська мова i лiтература);
- Середня освiта (мова та зарубiжна лiтература, французька мова i лiтература);
- Фiлологiя. Германськi мови та лiтератури (переклад включно), перша – англiйська (англiйська мова та лiтература);
- Фiлологiя. Романськi мови та лiтератури (переклад включно), перша – французька;
- Фiлологiя. Германськi мови та лiтератури (переклад включно), перша – англiйська (англiйсько-український переклад).
Викладачi, аспiранти та студенти факультету проходять мовне та наукове стажування за кордоном (зокрема, за програмами Фулбрайта (США), DAAD (Нiмеччина), здiйснюють колективнi навчально-туристичнi поїздки за кордон, навчаються i працюють там.
Студенти та викладачi факультету iноземних мов є учасниками Мiжнародних конкурсiв, проходять стажування в закордонних ЗВО.
Також є можливiсть пiдвищення квалiфiкацiї, тому молодь бере активну участь у програмах подвiйного диплома:
- Обмiни «Україна та Польща»;
- «Еразмус» (Австрiя, Естонiя, Румунiя);
- Обмiни «Францiя-Україна»;
- «Гете-iнститут» (Нiмеччина).
Цiкаво, що регулярно студенти-перекладачi забезпечують усний (послiдовний, синхронний) i письмовий переклади на заходах, що вiдбуваються у Тернополi та Тернопiльськiй областi. Зокрема, це Мiжнародний iнвестицiйний форум «Тернопiльщина-Invest», мiжнародний форум «Iнтеграцiя внутрiшньо перемiщених осiб на Тернопiльщинi: дiєвi iнструменти та роль Ради ВПО», рiзноманiтнi зустрiчi з представниками iноземних делегацiй тощо.
На рiзноманiтних конкурсах студенти iноземних мов здобувають чималi перемоги: Чернявська Софiя зайняла 1 мiсце на Всеукраїнському конкурсi студентських наукових робiт з романських мов, Дiана Косар посiла 3 мiсце у Всеукраїнському конкурсi студентських наукових робiт зi спецiалiзацiї «Германськi мови (англiйська, нiмецька)», Черненька Ольга здобула диплом III ступеня та III мiсце в II етапi Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робiт зi спецiальностi «Переклад», Заболотна Марта виборола диплом I ступеня в II турi Мiжнародного конкурсу студентських наукових робiт за спецiальнiстю «Фiлологiя», Височанська Соломiя здобула 1 мiсце на цьому ж конкурсi. А Лотоцька Катерина перебуває на пiврiчному стажуваннi у Європейському Парламентi як член «Соцiал-демократичної платформи». Тобто життя на факультетi iноземних мов насичене та постiйно в русi.
Значних професiйних успiхiв досягають i випускники факультету:
- Ваврикович Ольга, Костянтинова Катерина, Найда Наталя, Кулачок Алiна викладають англiйську мову в школах Лондона;
- Ольга Полiсвят є директоркою української суботньої школи у Лондонi;
- Олег Коцюба працює лектором та є стипендiатом коледжу у Департаментi слов’янських мов та лiтератур Гарвардського унiверситету (Кембридж, США);
- Михайло Банах працює координатором мiжнародних проєктiв авторитетного фонду, заснованого Мiнiстерством закордонних справ Нiмеччини – Iнституту зовнiшнiх вiдносин;
- Оксана Скибiнська очолює делегацiю України на Євробаченнi;
- Галина Кондира (Сенишин) працює перекладачкою з англiйської та французької мов, є менторкою за програмою наставництва Women in Localization in Ukraine, лiнгвiстичною редакторкою наукових статей економiчної та юридичної тематики.
Ранiше ми повiдомляли:
Інтерактивно-розвивальна кімната “Смайлик-ТНПУ” – гордість факультету педагогіки та психології