Чому для перевезення піаніно використовують бус, а не бортову вантажівку
![](https://golos.te.ua/wp-content/uploads/2025/02/real_1657d4a2-afd6-4688-973a-a2efcb417b74-720x340.jpeg)
Для перевезення піаніно можна використовувати будь яку вантажівку, де піаніно можна поставити, а не покласти. Але перевізники віддають перевагу вантажним бусам (мікроавтобусам). Чому так, читайте нижче.
В першу чергу залучення для перевезення піаніно вантажного мікроавтобуса полегшує роботу вантажників при завантаженні та розвантаженні.
За рахунок низького розташування підлоги вантажного відсіку, і наявної сходинки, вантажники просто заходять в мікроавтобус з піаніно. Враховуючи дефіцит на ринку кваліфікованих вантажників-такелажників – це вагома причина.
Деякі вузькоспеціалізовані перевізники, навіть мають спеціальний трап-пандус, який приєднують до фіксаторів і закочують піаніно в бус. Що неможливо здійснити з бортовою машиною, за рахунок висоти, кут буде занадто гострий, або доведеться конструювати складнішу конструкцію, що збільшить витрати.
Друга причина вартість цього типу вантажного авто, та витрати на його обслуговування. Машина з гідробортом, значно підвищує витрати на обслуговування. Вантажівка з закритим вантажним відсіком (бортове авто) коштує на кілька тисяч доларів дорожче, але вартість часто коливається від попиту.
Залучати для перевезення піаніно вантажівку без спецзасобів, значно ускладнює роботу вантажників і вартість перевезення, що не дозволяє якісно конкурувати на ринку праці. Перевізники намагаються використовувати більш універсальні машини, так бус можна застосувати і для перевезення речей, і знову низьке розташування вантажного відсіку прискорить завантаження та розвантаження. Але для перевезення вантажів на піддонах, краще вже використовувати бортове авто.
Під час перевезення піаніно, його завжди рекомендують ставити в робочому положенні – вертикально. Теоретично, на невелику відстань, по рівній дорозі (без ям, лежачих поліцейських, та не по ґрунтовій дорозі), можна перевозити поклавши на задню стінку, але це не рекомендовано. Вся суть в чавунній рамі, на якій натягнуті струни. Сила натяжіння сягає кількох тон, і у вертикальному положенні рамі легше переносити додаткове навантаження, ніж в горизонтальному.
Ще не маловажний фактор, під час перевезення піаніно його обов’язково треба прив’язувати до борту, що простіше, або фіксувати до петель на підлозі. Вважайте, що вага такого великогабаритного предмета, сягає двісті кіло і більше. Тому під час руху піаніно не повинно зміщуватися інакше може пошкодитися та пошкодити авто.
Професійні перевізники, для перевезення піаніно використовують ремені з механізмом натягування (як у фур), а не в’яжуть вузли. Бо в’яжучи вузли, не можливо жорстко зафіксувати, залишається невеличке послаблення.
Джерело ГрузОк