Батьки не мають платити за навчання дітей, незареєстрованих у Тернополі, наголосили посадовці
Резонансне питання оплати перебування дітей, які незареєстровані в обласному центрі, у дошкільних і позашкільних закладах, не полишає батьків.
Нагадаємо, проблему минулого тижня обговорили керівники Тернопільської районної держадміністрації і районної ради, а також голови Великогаївської і Байковецької об’єднаних громад.
«Ми ще раз обговорили, що ця проблема повинна вирішуватися лише між бюджетами міста, району та громад і у жодному випадку не повинні страждати батьки. Також ми отримати підтвердження від голів ОТГ, що вони готові компенсувати вартість відвідування дітей з їх громад дошкільних та позашкільних навчальних закладів у Тернополі.
Міська рада зі своєї сторони з розуміння ставиться до проблем району і розглядає можливість, щоб дошкільні та позашкільні навчальні заклади Тернополя безкоштовно відвідували діти працівників комунальних установ та закладів Тернополя, а також підприємців, які зареєстровані та сплачують податки у нашому місті», ― говорить міський голова Тернополя Сергій Надал.
Проте це не гарантує, що у батьків не вимагатимуть оплачувати перебування їхніх дітей в освітніх закладах обласного центру.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Одним крадієм двоколісних у Тернополі стало менше
Все тому, що у рішенні про міжбюджетні трансферти, які стосуються також і надання медичних послуг, міська рада зазначила пункт, який суперечить конституції України. У цьому упевнений учасник Тернопільського осередку всеукраїнського об’єднання «Автомайдан» Павло Іванечко.
«В рішенні міститься 4-й пункт, який говорить, що якщо громади не уклали міжбюджетні трансферти, то людина має право самостійно оплатити вартість цих послуг. Що у цьому випадку обурює юристів і нас: у рішенні передбачено можливість оплати послуг, які по Конституції є безкоштовні для громадян України», ― пояснює активіст.
Відтак, аби врегулювати конфлікт, автомайданівці просять із рішення міської ради про міжбюджетні трансферти прибрати пункт номер 4. Адже якщо відповідну угоди громади так і не підпишуть, обов’язки виконувати рішення депутатів можуть перекласти на плечі батьків. А це понад 1 200 грн щомісяця.