Звички, які варто втілити в час, коли горить довкілля
У період, коли навколишнє середовище страждає від пожеж і диму, варто почати свідоміше його берегти. Для цього медики рекомендують дотримуватися наступних правил.
“Кожен відчув на собі, коли не зміг через пил і сморід нормально дихати на вулиці, вийти на прогулянку чи пробіжку, відчинити вікно вдома, аби провітрити приміщення. І це лише те, що відбувається безпосередньо навколо нас. Уявіть вплив нашої діяльності в масштабах цілої планети!” – пише екс-міністр охорони здоров’я України Уляна Супрун.
“Забруднення навколишнього середовища через надмірне використання пластику, транспорту, промисловість та відсутність джерел альтернативної енергії серйозно впливають на зміни клімату, сприяють руйнуванню екосистем та появі нових несприятливих явищ і хвороб, через це зникають безліч видів тварин і рослин, а люди втрачають доступ до питної води.
Разом з цим ВООЗ назвав забруднення повітря та зміни клімату однією з десяти найбільш небезпечних загроз для здоров’я людей у 2019 році. Цього року кліматичну кризу визнано серйозним викликом для глобального здоров’я.
Не обов’язково кидатися в крайнощі і перебудовувати увесь свій спосіб життя, якщо ви до цього не готові. Для початку достатньо втілити у своє повсякдення кілька простих звичок і з часом їх додавати.
Що можна робити:
– За можливості замініть освітлення у помешканні на енергоефективне, встановіть прилади регулювання споживання води, газу чи інших ресурсів, завжди вимикати світло та прилади, що не використовуються. Це допоможе зберегти енергію та природні ресурси, адже саме енергетика є найбільшим джерелом парникових викидів.
– Частіше обирайте громадський транспорт, електротранспорт, велосипед або прогулянку пішки. Використовуйте послуги спільного користування автомобілем, запрошуйте колег чи друзів долучатися час від часу до цього.
– Зменшуйте кількість сміття та відходів — сортуйте, віддавайте на переробку все, що можна переробити. Також опцією може бути апсайклінг — це виготовлення нових речей зі старих чи з перероблених матеріалів. http://bit.ly/2Zb3vrH
– Користуйтеся більше багаторазовими речами — торбинками, чашками, посудом. Носіть їх завжди з собою, аби за нагоди скористатися. В супермаркеті обирайте продукти у мінімальній обгортці, та використовуйте менше поліетиленових пакетів. Приміром, кілька бананів не потребують пакета взагалі, їх можна просто покласти у свою тканинну торбинку.
– Купуйте лише ті речі, які вам дійсно знадобляться. Намагайтеся реалістично оцінити, чи будете ви носити одяг, взуття, сумки, прикраси. Відмовтеся від хутра та шкіри. Якщо маєте старі речі, які не носите, не викидайте їх просто на смітник. Знайдіть альтернативу їхньому використанню або віддайте тому, кому вони потрібні.
– Споживайте сезонні продукти місцевого виробництва, вирощуйте щось самостійно, якщо є така можливість, та не викидайте їжу. Надавайте перевагу альтернативам рослинного походження. Якщо готові та маєте натхнення, можете дослідити тему компостування відходів і почати це робити.
– Долучайтеся та підтримуйте ініціативи зі збереження зелених зон і водних об’єктів у вашому місті, та не дозволяйте їх знищувати. Вимагайте ухвалення системних рішень у місцевої влади для захисту довкілля.