Як вибрати дитячий матрац: корисні поради
Більшу частину перших років життя дитина проводить уві сні. Саме тому важливо облаштувати не просто комфортне, а безпечне для здоров’я спальне місце відпочинку малюка.
Головне завдання, яке виконує матрац для дитини – підтримка тіла, особливо хребта, який тільки починає формуватися. Виріб має відповідати вазі сплячого, щоб не давати зайвого навантаження на спину й забезпечувати профілактику неправильного розвитку статури.
Який розмір підійде
Габарити й товщина виробу – одні з найважливіших факторів, якими керуються під час покупки. Тут існують певні стандарти, якими керуються всі виробники. Наприклад, для малюка від 4 років підійде ортопедичний матрац 80×190, представлений тут https://amebli.com.ua/ortopedychni-matratsy-80kh190/.
За довжиною та шириною модель має відповідати габаритам ліжка. Важливо також звернути увагу на товщину, оптимальним для дитини є показник 13-14,5 см, для підлітка – 16–18 см. Якщо це основа з незалежним пружинним блоком, краще вибрати 19,5 см, з ортопедичними властивостями – 22–25 см.
Поверхні товщиною 3–8 сантиметрів однозначно не підходять для малюка у віці від 4 років. Такий матрац може негативно вплинути на здоров’я та стати причиною викривлення хребта. Виріб такої товщини можна використовувати як додатковий, тобто накладку-топер на основне спальне місце.
Яку жорсткість вибрати
За цим показником сучасні моделі поділяють на три типи:
- підвищеної жорсткості. Такі основи для сну виготовляють зі щільних матеріалів, для наповнення часто використовують кокосову койру. Це оптимальний варіант для дуже маленької дитини – він постійно фіксує хребет в анатомічно правильному положенні;
- середньої жорсткості. Більш універсальний тип матраца, який також використовують для профілактики порушень постави. Такі моделі підходять для молодших школярів та підлітків;
- невисокої жорсткості або м’які. Дуже маленьким дітям не рекомендовані, адже не забезпечать потрібну фіксацію хребта. Такі вироби найчастіше купують для людей старшого віку із пошкодженими судинами й хворими суглобами.
Найкращий матрац для дитини – з ортопедичними властивостями. Такі моделі не будуть прогинатися під вагою тіла й утворювати небезпечний для здоров’я «ефект гамака». Навіть якщо виріб коштує дорожче звичайного, варто придбати його, адже це покупка відразу на декілька років.
Який тип блоку найкращий
Найдоступнішими за ціною є моделі з пружинною конструкцією типу Bonnel. У такому блоці всі елементи з’єднані між собою та підлаштовуються одна під одну. Такі матраци рідко купують для дітей, адже малюки активно рухаються уві сні, через що залежні пружини можуть видаватися їм некомфортними.
Великий попит мають варіанти з незалежним блоком, їх називають також Pocket Spring. У такій конструкції кожна пружина знаходиться в окремому тканинному чохлі та працює автономно від інших. Завдяки такому виконанню спальне місце максимально точно повторює контури тіла, а його частини прогинаються сегментовано.
Часто саме для дітей вибирають також безпружинний матрац. У його складі немає металевих елементів, сам блок формують шляхом накладання різних наповнювачів. Такі вироби повністю беззвучні, тому підходять для дитини, яка часто змінює положення під час сну.
Дитячий матрац має відповідати віку малюка за жорсткістю, адже від нього залежить, наскільки правильно буде формуватися хребет і постава в цілому. Ортопедичні властивості – обов’язкова складова такого виробу, адже саме завдяки їм малюк може повноцінно розслабитися, виспатися й почуватися бадьорим.