Як уникнути обмороження: що рекомендують медики
Як уникнути обмороження взимку, щоб низькі температури не завдали шкоди здоров’ю? Про це розповіли лікарі Тернопільського обласного лабораторного центру контролю і профілактики хвороб.
Медики зазначають, що найперше замерзають пальці рук та ніг, вуха та ніс, адже вони мають тонкий жировий прошарок і найменш захищені.
“Щоб зберігати тіло в теплі – одягайтеся багатошарово: одягніть на себе кілька тонких кофт замість однієї теплої, щоб не пітніти. Якщо стане жарко, то можна зняти одну з кофт. «Правильний» зимовий одяг має складатися із трьох шарів: білизна (спідня білизна, колготки, термобілизна), середній шар (светр, кофта тощо), верхній одяг (куртка, штани, шарф, шапка, рукавички)”, – кажуть лікарі.
Взуття рекомендують обирати з товстою підошвою:
“Також захищайте відкриті ділянки шкіри. Одягайте рукавички, а ніс та вуха захищайте шапкою, шарфом, піднятим коміром. Уникайте тісного одягу та взуття, щоб зберегти тепло і уникнути обмороження”.
Перед виходом на вулицю у холод, медики радять поїсти щось висококалорійне і пити достатньо рідини.
“Якщо ви плануєте довгу прогулянку – візьміть з собою термос з чаєм. Заходьте кожну годину у тепле приміщення, якщо ви проводите весь день на вулиці. Зробіть прості вправи для рук або ніг аби посилити кровообіг у замерзаючих судинах. Так само рухайте пальцями ніг. Не перевтомлюйтесь. Втомлена людина швидше піддається переохолодженню. Відмовтесь від алкоголю та куріння. Спиртні напої розширюють судини на поверхні тіла, що призводить до швидких втрат тепла. А це заважає судинам оберігати від тепловтрат внутрішні органи. Нікотин також не найкращий помічник у боротьбі з холодом через свій згубний вплив на стінки судин. Не торкайтесь металу та відмовтесь від металевих прикрас. Ви ризикуєте обморозити шкіру у місці контакту. Якщо ви плануєте довгу поїздку або прогулянку, слідкуйте, щоб ваш телефон був заряджений, а автівка заправлена”, – розповіли фахівці обласного лабораторного центру контролю і профілактики хвороб.
Раніше ми писали, як уникнути перехолодження в зимову пору.