В яких облцентрах України буде центральна новорічна ялинка?
Зимовi свята в Українi практично завжди супроводжувалися палким обговоренням новорiчної ялинки – їхньої вартостi та зовнiшнього вигляду (зараз уже всi й забули, що кiлька рокiв тому з ялинки у Києвi зняли казковий капелюх, бо багатьом вiн видався надто «вiдьмацьким»).
Але цього року на тлi повномасштабної вiйни сенс дискусiї дещо iнший: чи варто взагалi встановлювати ялинку – наскiльки це доречно, безпечно i чи не надто марнотратно.
Противники ялинки свої позицiї аргументують тим, що грошi краще направити на армiю, а «святкуватимемо пiсля вiйни». Прихильники навпаки кажуть, що скромне свято зараз нiкому не завадить (з цим, до речi, згоднi i психологи, але й протилежна думка має право на життя), i «путiн не повинен вкрасти його у нас». На чий бiк встала влада обласних центрiв України – на iнфографiцi «Слово i дiло».
Головну ялинку країни, яку цього року називатимуть «Ялинка незламностi», в Києвi встановлять. Мiсяць тому Вiталiй Кличко припустив, що у столицi поставлять ялинку, але без святкового ярмарку. Новина ця сколихнула суспiльство: проти ялинки (i на її користь) пiдписували петицiї на сайтi Київради та навiть президента.
Перемогли прихильники свята: вирiшили встановити символiчну ялинку на Софiйськiй площi за грошi бiзнесу та меценатiв. Цього року дерево буде штучним, висотою 12 метрiв (що втричi нижче, нiж зазвичай).
На ялинцi будуть енергозберiгаючi гiрлянди, якi працюють вiд генератора – його потiм передадуть вiйськовим. Нарядять прикрасами минулих рокiв, тисячу куль синього та жовтого кольорiв, а також 500 бiлих голубiв надасть бiзнес. На вершинi – герб України.
Внизу ялинки оформлять стенд iз прапорами країн, якi допомагають Українi. При цьому жодних фудкортiв, ярмаркiв чи атракцiонiв не буде. Вiдкриття ялинки планують традицiйно на 19 грудня, тiльки, мабуть, не в такому форматi, як завжди.
В рештi обласних центрiв iз новорiчним настроєм буде гiрше. Остаточно рiшення щодо ялинки ще не ухвалили у Луцьку, невiдомо також чи буде вона у Хмельницькому, Одесi, Ужгородi та нещодавно деокупованому Херсонi (у мiстi досить важка гуманiтарна ситуацiя та постiйнi обстрiли).
В Iвано-Франкiвську замiсть центральної ялинки та ковзанки встановлять iнсталяцiю «Ялинка перемоги», де буде понад тисячу дитячих малюнкiв.
Мер Львова Андрiй Садовий кiлька тижнiв тому сказав, що влада ще навiть не починала думати щодо ялинки – «не на часi». Тож можна припустити, що Львiв буде без ялинки.
Борис Фiлатов проводив у своєму Facebook опитування, чи потрiбна ялинка у Днiпрi. Причому за його риторикою зрозумiло, що вiн був «за», але бiльшiсть проголосували «проти». «Не буде вам «Йолки», заспокойтеся вже. Прислухаємось до думки агресивно-активної частини суспiльства. Нехай сидять у темрявi та депресусi та радiють, що перекричали решту городян, включно з мером та депутатами», – написав вiн.
У Запорiжжi, Тернополi та Рiвному рiшення про ялинку теж ухвалювали шляхом онлайн-голосування – її не буде. Але у Тернополi на Театральнiй площi працюватиме Резиденцiя Святого Миколая, а також буде влаштована Рiздвяна шопка.
Ялинки не буде i в Чернiговi, Чернiвцях, Вiнницi, Кропивницькому, Миколаєвi, Харковi, Черкасах, Полтавi та Сумах (влада останнiх двох мiст уточнила, що зекономленi кошти спрямують на армiю та оборону). Житомир також обiйдеться без ялинки, але органiзовує святковi заходи для дiтей.