У замку на Тернопільщині можна побачити «віддзеркалення душі в іконі»
У Збаразькому замку діє виставка робіт іконописців з Тернопільщини, зокрема і сучасних Героїв російсько-української війни.
23 квітня в Збаразькому замку відкрилась виставка іконопису майстерні Володимира Шерстія «Віддзеркалення душі в іконі». Про подію розповів художник-графік Олег Кналь.
В експозиції студії представлено понад 50 творів сакрального мистецтва різних авторів, більшість з яких починала аматорами.
Ілюстратор зазначає, «найцінніша ікона, що мальована своїми руками».
– В красивій залі, увінчаній вишитими рушниками, відбулась чудова імпреза, на яку завітали іконописці, гості, курсанти військового коледжу, – пише Олег Кіналь. – Учасники студії іконопису розповіли про себе, як створювались ці чудові ікони.
На вернісажі звучала молитва священника УГКЦ, а також вітання від Народного художника України Богдана Ткачика і Заслуженого художника України Михайла Дирбавки.
Іконописна майстерня, автори якої привезли на виставку твори сакрального мистецтва, виставляє роботи художників на благодійних аукціонах для ЗСУ. На даний час, за словами Олега Кіналя, майстри іконопису зібрали понад півмільйона гривень на потреби української армії.
– Художником майстерні знаного в світі іконописця та учасника бойових дій Володимира Шерстія може стати кожен з нас, потрібно зателефонувати і пройти відбір (телефони на афіші), – додає графік. – Серед учасників вернісажу є художники, що вперше почали малювати у студії, є люди, що не були дотичні до іконопису, але мріяли про ікону створену своїми руками. І ось, збулась їх мрія. В майстерню бажають записатись поранені військові, малювання ікони заспокоює і лікує.
Та водночас є проблема, у вирішенні якої може посприяти лише місцева влада – це безбар’єрність, а якщо точніше, то бар’єри, що виникають перед бійцями, які перебувають на реабілітації, а також на шляху маломобільних воїнів. Художник закликає владу і волонтерський актив міста, розв’язати проблему.
– На інвалідному візочку на п’ятий поверх без ліфта не потрапиш, – наголошує на проблемі Олег Кіналь. – Сподіваюсь, що майстерня переїде на перший поверх, де будуть пандуси для інвалідних візків. Просимо сприяти майстерні іконопису місцеву владу та волонтерів Тернополя!
Бажаємо митцям творчої наснаги і можливості творити!
Фото з допису Олега Кіналя