У Тернополі відкрили виставку Володимира Чорнобая «Кубань моєї пам’яті»
Як каже митець, «в творчості вирішальним елементом є стан внутрішній - душевний і стан зовнішній - фізичний, взагалі та в дрібницях. Під час творення він віддзеркалюється в творі і є рушійною силою творчості...».
В Тернопільському обласному художньому музеї відкрили виставку художника Володимира Чорнобая.
Про це йдеться на сторінці музею у мережі Facebook.
– В експозиції – 35 полотен, серед яких – ранні твори, періоду навчання художника у Львівському інституті прикладного та декоративного мистецтва, а також твори із серії «Кубань – Ремінісценції», – інформують в повідомленні.
Художник розповідає:
– «Кубань – Ремінісценції» – серія робіт, яка в певному сенсі продовжує серію «Роз’їхані жаби», де мрії про найвище і найкраще розбиваються об певні життєві колізії та причини, найскоріше побутові.
…Дитячі спогади закарбувались в палінні папіросів «Казбек», які спробував зі своїми ровесниками, і за що діставав паском по задніх частинах тіла. Вдався до паління, власне папіросів, вже на п’ятому курсі інституту, після поневірянь ленінградським біломором та до часу, поки не вирішив позбутись цієї залежності – близько тридцятирічного віку. Оскільки упакування цигарок мало гарний дизайн із зображенням вершника на тлі гори Казбек, то я ними обклеював стіну над ліжком в гуртожитку, замість килимка.
Будь яке бачення краєвиду – це стан душі. Зорові образи – це відчуття, що виникають в очах. Нема очей – немає зорових образів. Акт мистецтва відбувається під час сприйняття. У разі, коли задіяні наші очі, відбувається взаємодія між твором на стіні і глядачем. Пейзаж – це не копія реальної природи, а те що бачить художник і відтворює на полотні.
Володимир Чорнобай — заслужений художник України, член Національної спілки художників України та Спілки художників Польщі, лауреат Обласної мистецької премії імені Михайла Бойчука у 2002 році та Обласної премії імені Ярослави Музики у 2022 році.