У Тернополі працівників екстреної медичної допомоги привітали із професійним святом
Про святкуваття професійного свята та те, як працює екстренна служба на Тернопільщині, розповіли в репотажі Суспільному.
З нагоди Дня працівників екстреної медичної допомоги вітали вручив почесні грамоти, подяки та цінні подарунки медпрацівникам області.
«Працівники “швидкої” – це особливі люди, які ніколи ні перед чим не зупиняються. Від вас залежить життя людей. Ви реагуєте на виклики війни, допомагаючи колегам, які працюють на передовій та на території бойових дій. Дякуємо за вашу непросту, але таку важливу для усіх українців роботу», – сказав заступник начальника ТОВА Віктор Устенко.
На Тернопільщині діє «Центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф», в складі якого є 5 станцій, 24 підстанції, а також 24 пункти постійного базування бригад. На базі Центру працює понад 1200 працівників, медичну допомогу надають 85 бригад екстреної медичної допомоги, з них 1 спеціалізована психіатрична бригада.
На сьогодні в лавах ЗСУ служать понад 20 працівників Центру.
“Приємно бачити вдячні очі пацієнта”
В обласному центрі екстреної медичної допомоги приймають виклики з усієї Тернопільщини. Протягом 24-годинної зміни у команди може бути від 8 до 16 викликів.
Про це Суспільному розповів лікар центру Максим Гиренко. До Дня працівників екстреної медичної допомоги, кореспонденти дізнавалися, як проходить робочий день одної з бригад.
“Робочий день кожного працівника починається з того, що ми приходимо на зміну, переодягаємося у формений одяг. Кожна зміна є різною. І якоїсь закономірності немає. Це може бути 8-9 викликів. Буває і більше. Були зміни 16 викликів. В періоди пандемії. В кожного медика були випадки, коли є на викликах страшно. Це не залежить від того, який в тебе досвід. Ти завжди будеш хвилюватися за пацієнта. Завжди приємно бачити вдячні очі пацієнта. Коли ти надав йому допомогу, вивів його з якогось критичного стану. І пацієнт щиро тобі за це дякує. Це дуже важливо для кожного медика”, — говорить лікар екстреної медичної допомоги Максим Гиренко.
Медичне обладнання автомобіля перевіряє фельдшер Володимир Кривокульський.
“Це є ящик з медикаментами для першої невідкладної допомоги. Де ми перевіряємо кількість ампул. Число і місяць, до якого дійсні ампули. На всі випадки життя. Є апарат штучної вентиляції легень. Вмикається. Заряджений. Перевіряємо кисень. Наявність кисню в балоні. Кисень є”.
Володимир розповідає, мріяв бути медиком з дитинства.
“У мене вже стажу 20 років, то я звик до цієї роботи. Я працював стаціонарно. Ну, то не моє. Стаціонар — закрите приміщення. Все на місці. А тут рух. Їдеш на виклики. З кожним викликом все якесь нове, нове і нове. Ситуації такі бувають, що приїдеш до наркомана, чи до пияка, які кидаються на тебе з ножем, чи з кулаками. То вже в цій ситуації викликаємо поліцію”.
“Робочий день водія починається о 7:45. Ми маємо бути на роботі, щоб прийняти справний чистий автомобіль. Щоб ми могли виїхати на завдання. Ми обходимо навколо машини. Дивимося, чи нема ніяких подряпин, щоб колеса були накачані, мигалки, щоб були робочі, сирена. В нашій роботі то є основне, бо є дуже багато аварій”, — говорить водій екстреної медичної допомоги Ігор Джус.
Чоловік розповідає, у цій професії він вже 22 роки.
“Дуже мені подобається допомагати людям. Екстремальна трішки їзда при нашій роботі. Деколи забувається, коли ти на своїй власній машині, що треба і зупинитися, повільніше їхати. Бо “швидкою”, то інакший стиль водіння. Не раз забуваєшся і можеш штраф отримати. Це автомобіль 2023 року. Новий автомобіль. Ми отримали його. Дуже гарний теплий автомобіль. Комфортний. Він є повнопривідний. 4х4″, — каже Ігор Джус.
У обласному центрі екстреної медичної допомоги приймають виклики з усієї області. Диспетчерка Валентина Одійчук розповідає, що на кожен виклик виїжджає команда з водія, фельдшера і лікаря екстреної медичної допомоги.
Медики їдуть на виїзд. Суспільне Тернопіль