У МОЗ повідомляють, як отримати електронний рецепт без мобільного зв’язку
Через неполадки в роботі одного з мобільних операторів багато українців стикнулися з проблемою отримання смс із номером електронного рецепта для ліків, за програмою реімбурсації (відшкодування державою їхньої вартості), так і на ліки, які пацієнт купує за власні кошти.
“Тимчасово на період відновлення звʼязку в ЕСОЗ будуть внесені зміни щодо формування електронного рецепта, які дозволять пацієнту отримувати номер та код е-рецепта навіть за відсутності звʼязку”, – повідомляють в МОЗ.
На період труднощів з мобільним зв’язком сповіщення з номером та кодом рецепта не будуть надходити пацієнтам усіх операторів мобільного звʼязку. Натомість тепер інформаційна довідка буде містити код погашення, який потрібен для відпуску ліків фармацевтом в аптеці.
Як отримати інформаційну довідку з кодом погашення?
Таке тимчасове нововведення в ЕСОЗ стосується усіх програм, за якими призначаються ліки за е-рецептом: як за програмою реімбурсації, так і за власні кошти пацієнта.
Щоб отримати новий рецепт, з 15 грудня лікар має надрукувати вам паперову інформаційну довідку або передати її в електронному вигляді. У ній має бути номер рецепта та код його погашення, який потрібно надати працівнику аптеки. Це можна зробити дистанційно.
“Звертаємо вашу увагу: ці зміни – тимчасові та вжиті на період кризи, до того ж вони стосуються користувачів усіх мобільних операторів. Після повноцінного відновлення звʼязку серед усіх абонентів мобільного оператора смс-інформування пацієнтів про номер та код погашення е-рецепта буде відновлено”, – йдеться у повідомленні.
Зазначені зміни не впливають на процеси щодо виписування е-рецептів на медичні вироби. Тож під час виписування е-рецепта на тест-смужки за програмою реімбурсації смс-повідомлення із номером та кодом рецепта буде надходити пацієнту як і зазвичай.
Що стосується паперових рецептів, нагадаємо:
– на період воєнного стану лікар може виписати як електронний, так і паперовий рецепт на рецептурні лікарські засоби (поза програмою реімбурсації) за кошти пацієнта.
– він виписується на екстемпоральні препарати (тобто такі, що виготовляються в аптеці);
– на територіях, де ведуться активні бойові дії, лікар може виписати паперовий у випадку відсутності технічної можливості виписати е-рецепт;
– паперовий рецепт на препарати та медичні вироби за програмою реімбурсації може виписуватися та погашатися на тимчасово окупованих територіях і територіях, де ведуться активні бойові дії.
Пам’ятайте, що наркотичні лікарські засоби призначаються та відпускаються лише за електронними рецептами.
Як повідомлялося, тепер в Україні перший електронний рецепт можна отримати без візиту до лікаря. Раніше це можна було зробити лише за наявності гострих чи хронічних захворювань.