Тернополян вчать правильно пересуватися під час ожеледиці: погода взимку і травми
ЯК ТЕРНОПОЛЯНАМ УНИКНУТИ ПАДІННЯ ПІД ЧАС ОЖЕЛЕДИЦІ
Підступна груднева погода, сонячні дні та нічні заморозки сприяють утворенню ожеледиці. Журналісти з’ясували, якою є ситуація на дорогах Тернопільщини і чи побільшало пацієнтів у травмпункті.
Одна з найбільших зимових неприємностей, яка очікує всіх нас — ожеледиця. Її бояться автомобілісти та пішоходи, адже кожному вона загрожує по-своєму. Власники авто ризикують потрапити в аварії через негоду, а пішоходи — отримати забої або навіть переломи через падіння.
Чимало людей травмувалися через ожеледицю на вулицях Тернополя минулого тижня. Про це розповів директор лікарні швидкої допомоги Ярослав Чайківський. За його словами, це люди віком від 20 до 70 років, лікарі зафіксували у них ушкодження зв’язок та переломи:
“У зв’язку з тим, що випав сніг, ми маємо дещо більшу кількість травм. Ці травми не важкі, це в основному забої, пошкодження зв’язково-м’язового апарата, і переломи променево-зап’ястного суглоба”.
Як одягатись та взуватись, щоб зменшити вірогідність падіння
Зимове взуття варто обирати, що воно було:
- на невисоких підборах, не вище 3–4 сантиметрів;
- на товстій підошві, з виразним рельєфом та змішаним протектором;
- з широким носком.
Зручна платформа або танкетка забезпечать стійкість навіть на слизькій поверхні. Але стійкість залежить не тільки від взуття, а й від одягу. Він не має сковувати рухи та ускладнювати огляд. Найкраще, якщо куртка буде з невеличким каптуром, який не закриває. М’який пуховик не тільки не сковує рухи, а й допоможе пом’якшити падіння.
Правила безпечного пересування в ожеледицю
Коли йдете слизькою дорогою з пакетами з супермаркету, намагайтесь рівномірно розподілити вагу між руками. Якщо відчуваєте слизьку поверхню під ногами, намагайтесь йти повільніше, не підіймайте ноги високо. Чим дрібніший крок, тим краще. У найнебезпечніших місцях можна потихеньку ковзати. Коліна при ходьбі не напружуйте, наступайте на всю підошву одночасно. Також варто:
- витягти руки з кишені;
- не тримати в руках телефон, краще покладіть його у внутрішню кишеню куртки, щоб не розбити;
- балансувати руками, навіть якщо в них сумки.
Якщо відчули, що посковзнулися — сядьте. Якщо й упадете, то вже з меншої висоти. Одночасно кидайте все, що у вас в руках: пакети чи сумку та махайте руками, щоб втриматись на ногах. Якщо доведеться кидати сумку — її буде не так шкода, відтряхнете та піднімете. А от телефон при падінні може розбитись, тому краще заздалегідь його ховати.
Небезпеку на дорогах усувають комунальники. Щодня, залежно від прогнозів синоптиків, комунальники складали план роботи і маршрути. Також з’ясовували кількість робочих і техніки. Все для того, аби наступного дня забезпечити чистоту на проїжджих частинах та пішохідних ділянках.