Тернополян навчали, як правильно поводитися з вогнепальною зброєю
Це робили пiд час тренiнгу “Здобуття фундаментальних вмiнь та навичок користування зброєю”. Захiд вiдвiдали 17 чоловiкiв i жiнок. Про це розповiв органiзатор навчань Олександр Кикта. За його словами, тренiнг для тернополян провiв ветеран росiйсько-української вiйни Роман Мельник.
Навчання вiдбулися в одному з тирiв Тернополя. Роман Мельник вчив учасникiв, порядку дiй перед пострiлом i як правильно тримати автомат.
“Коли ви кудись йдете, на якусь роботу з автоматом, то зрозумiло, що треба, щоб вiн у вас був у позицiї готовностi. Треба, щоб ви з тiєї позицiї могли швидко виставити його на будь-яке прицiлювання i на перехiд на колiно, лежачи, будь-якi перехiднi положення, чи просто коли треба кудись втiкати, бiгти, чи швидко рухатися”.
Один iз етапiв двогодинного навчання — прицiлювання. Цього вчилася тернополянка Лiдiя Оленюк.
“Була на стрiльбах. Додатковi навички, я думаю, вони нiкому не завадять”.
Тернополянка Анастасiя Скокова каже, ранiше зброї в руках не тримала.
“Я хочу почувати себе в безпецi i знати, що я можу себе захистити. Якщо доведеться, то i свою родину”.
Пiд час тренiнгу поводження зi зброєю стрiльби не передбаченi, каже ветеран росiйсько-української вiйни Роман Мельник.
“До першого пострiлу треба дожити. Це мають бути правильнi тренування, навчання. Холостiння — це вiйськовий термiн, що означає набути нових навичок, знань i вмiнь i тiльки тодi доходити до першого пострiлу, щоб випадково не наробити бiди комусь хто поряд або собi”.
Цi заняття в Тернополi органiзував “Центр готовностi цивiльних”, розповiв координатор центру Олександр Кикта. За його словами, зареєструватися на навчання можна було за донат на ЗСУ.
“У нас нема фiксованої суми, тобто ми завжди формулюємо, що це донат вiльного внеску. Суми дуже сильно варiюються. На це навчання, можу сказати, було 15 гривень — найменша сума, i найбiльша — поза тисячу гривень”.
Джерело: Суспільне