Тернопільська міська комунальна лікарня вжила додаткових заходів на випадок ускладнення епідемічної ситуації
Тернопільська область залишається єдиною областю в Україні, де відсутня обласна спеціалізована інфекційна лікарня. Єдине інфекційне відділення діє лише у Тернопільській міській комунальній лікарні.
Це відділення може прийняти лише місцевих жителів, і іх кількість не може перевищувати середньорічну. Якщо в місті та області відбудеться сплеск інфекційних захворювань, за прикладом з китайського Уханя, інфекційне не може справиться з обслуговуванням жителів міста і області. Але незважаючи на серйозну епідеміологічну ситуацію з захворюванням на грип та ГРВІ, міська влада Тернополя зробила все можливе, щоб забезпечити умови для лікарів та пацієнтів.
Комплексний ремонт, новий інвентар та нові інфекційні бокси
Інфекційне відділення Тернопільської міської комунальної лікарні швидкої допомоги відкрито у 70-х роках минулого століття. Незважаючи на те, що це відділення працює при міській лікарні, медичну допомогу надає також і жителям всієї Тернопільської області, оскільки спеціалізованої обласної лікарні немає.
За останні роки на потреби відділення було спрямовано понад 12 млн грн, з яких 9,5 млн грн – на капітальний ремонт приміщення, який завершився в 2016 році.
Було відремонтовано та утеплено фасад, замінено вікна та інженерні комунікації, у палатах проведено ремонти, облаштовано санвузли, проведено гарячу воду, облаштовано окремі інфекційні бокси.
Після реконструкції приміщень закуплено меблі, подушки, ковдри, функціональні ліжка з матрацами, ЕКГ-апарат та інший необхідний інвентар.
Захисне спорядження та модернізація вентиляції
Враховуючи ускладнення епідеміологічної ситуації та наявний ризик поширення збудників вірусного походження, було додатково закуплено респіратори, маски, швидкі тести на грип, пульсоксиметри та інші спеціалізовані засоби. Також замовлено додаткові засоби індивідуального захисту і медикаменти, а саме: костюми біозахисту, респіратори, захисні окуляри, рукавиці, дистанційні термометри і тонометри тощо.
У відділенні розпочато роботи із забезпечення палат централізованою подачею кисню, а також триває виготовлення проєкту модернізації вентиляційної системи в боксованих палатах.
Окрім того, оголошено тендер на придбання апарату штучної вентиляції легень вартістю майже 800 тис. гривень.
Таким чином, міська влада Тернополя робить все можливе, щоб інфекційне віддання у міській комунальній лікарні було належно підготовлено до всіх можливих епідеміологічних викликів. І найголовніше лікарі мали всі можливості надати своєчасну та якісну допомогу мешканцям всієї Тернопільської області.
(прес-служба міської ради)