Створено унікальний симулятор, який допомагає у взаємодії з людьми із травматичним досвідом
Покращити комунікацію та виправити помилки у взаємодії з людьми, які мають бойовий досвід, допоможуть прості поради.
В Україні презентували симулятор, створений до освітнього серіалу «Люди з досвідом війни. Гідність. Взаємодія», який пропонує коректні варіанти дій відносно осіб, які пройшли пекло війни.
Наприклад:
– серед ночі ви прокидаєтеся від того, що ваш партнер, який повернувся з фронту, сильно штовхнув вас. Він теж прокинувся, але не усвідомлює, що знаходиться вдома, і продовжує «воювати», як це було у сні. Як діяти далі?
– на роботі колега ветеран або ветеранка починає жартувати на моторошні теми, такі як смерть, травми, війна. Як відреагувати?
Що може симулятор
Розробники пояснюють, цей симулятор пропонує декілька варіантів дій та надає пояснення експертки, — що допоможе зрозуміти, як ваша поведінка зможе вплинути на вашу взаємодію з людину з досвідом війни.
Пам’ятайте, що досвід кожної людини є унікальним та потребує індивідуального підходу. Якщо ви не впевнені, як діяти правильно, будьте щирими, толерантними та не бійтеся ставити питання.
Більше інформації, що допоможе коректно взаємодіяти з ветеранами та ветеранками шукайте в освітньому серіалі «Люди з досвідом війни. Гідність. Взаємодія», який можна переглянути на платформі Дія.Освіта та на YouTube-каналі «Ти як?»
Довідка:
Освітній серіал створено з ініціативи Мінцифри у межах комунікаційної кампанії «Ти як?» Всеукраїнської програми ментального здоров’я, яка впроваджується за ініціативою першої леді Олени Зеленської. Проєкт є продовженням однойменного розділу «Довідника безбар’єрності» — гіда з коректної комунікації — та реалізується за підтримки Координаційного центру з психічного здоров’я КМУ, ГО «Безбар’єрність» та компанії Visa — учасниці спільноти «Бізнес без бар’єрів».