Що таке паспорт безпеки закладу освіти і для чого він?
У контекстi урядової iнiцiативи «Служба освiтньої безпеки», що має на метi залучити до складу персоналу закладiв освiти спецiально пiдготовлених фахiвцiв iз безпеки, часто вживається термiн «паспорт безпеки закладу освiти».
Що це за документ i для чого вiн? Заступник начальника Управлiння полiцiї охорони в Тернопiльськiй областi Роман Лихота пояснює: «Паспорт безпеки – це документ, у якому зiбрана вся необхiдна iнформацiя про заклад освiти для того, щоб пiдтримувати в ньому належний рiвень безпеки, передбачити всi можливi кризовi випадки, запобiгти їм або вчасно виявити i нейтралiзувати будь-яку загрозу.
Про паспорт безпеки можна прочитати в постановi Кабмiну вiд 15 серпня 2023 року №867 «Про реалiзацiю експериментального проекту «Спецiалiст iз безпеки в освiтньому середовищi». Такi паспорти повиннi мати всi заклади освiти».
Паспорт безпеки мiстить загальну iнформацiю про заклад освiти, вiдомостi про її адмiнiстрацiю, команду реагування, про роботу постiйної технiчної комiсiї. Там є повна характеристика мiсцевостi, де розташований той чи iнший заклад, результати обстеження прилеглої територiї, транспортних комунiкацiй, iнших сусiднiх об’єктiв, що можуть мiстити загрози, а також детальний опис системи безпеки закладу.
Нагадаємо, що загальна мета проєкту «Служба освiтньої безпеки» – створити в кожному закладi освiти безпечнi умови для всiх учасникiв навчально-виховного процесу i вчасно та ефективно реагувати на рiзнi можливi небезпеки. Iз сiчня проєкт уже стартував у пiлотному форматi в дев’яти прикордонних областях. Реалiзовують його Мiнiстерство освiти i науки України та Мiнiстерство внутрiшнiх справ України.
Управлiння полiцiї охорони
в Тернопiльськiй областi