Ще 95 українських захисників повернулись додому
Україна продовжує роботу з повернення своїх військовополонених у рамках обмінів з Росією. Відбувся 58-й обмін військовополоненими, у результаті якого додому повернулося 95 українських захисників.
Деталі обміну
Координаційний штаб з питань поводження з військовополоненими (КШППВ) провів 58-й за рахунком обмін. Серед звільнених – представники різних підрозділів Сил безпеки та оборони України: нацгвардійці, військові моряки, воїни ЗСУ та прикордонники. Особливістю цього обміну стало повернення 48 українців, які отримали “вироки” від судової системи країни-агресора, з яких 28 були засуджені до тривалих термінів, а 20 – до довічного ув’язнення.
Звільнені захисники брали участь у боях на різних фронтах, демонструючи неймовірну мужність та відданість своїй країні. Президент України Володимир Зеленський у своєму зверненні підкреслив:
“Воїни, які захищали Маріуполь і “Азовсталь”, Донеччину, Луганщину, Харківщину, Київщину, Чернігівщину, Херсонщину”.
Міжнародна підтримка
Важливо відзначити роль міжнародних партнерів у процесі звільнення полонених. Зокрема, КШППВ висловив глибоку вдячність Об’єднаним Арабським Еміратам за допомогу та різнобічну підтримку в організації обміну.
Стан здоров’я звільнених
На жаль, багато звільнених захисників повернулися з серйозними проблемами зі здоров’ям. КШППВ повідомляє про наявність у багатьох воїнів серйозних захворювань, наслідків важких поранень та значної втрати ваги через катування та недостатнє харчування.
Статистика та перспективи
За даними Координаційного штабу, це вже 58-й обмін, в результаті якого загальна кількість звільнених з ворожої неволі українців сягнула 3767 осіб.
Президент Зеленський наголосив на важливості кожного такого обміну:
“Кожного разу, коли Україна рятує своїх людей із російського полону, ми наближаємо день, коли свобода буде повернута всім, хто перебуває в російській неволі”.
Підтримка родин полонених
КШППВ нагадує про можливість для родичів та близьких військовополонених або незаконно позбавлених волі цивільних зареєструватися в Особистому кабінеті Координаційного штабу. Це дозволяє забезпечити ефективний обмін інформацією та підтримку сімей, чиї близькі все ще перебувають у полоні.
Цей обмін є не лише важливою гуманітарною акцією, але й символом незламності українського духу та відданості держави своїм захисникам. Кожне повернення полонених додому – це перемога України на шляху до відновлення своєї територіальної цілісності та захисту прав своїх громадян.
Повернувся з-за кордону і став Героєм: боєць10-ї ОГШБр відверто розповів про війну