“Село і трактор”: блогер з Тернопільщини популяризує сільське господарство

Володимир Цідило з Тернопільщини веде блог про сільськогосподарську техніку та польові роботи. Живучи в селі Романівка Байковецької громади, він ділиться власним досвідом роботи на землі та оглядами сільськогосподарської техніки. Його YouTube-канал “Село і трактор” вже зібрав понад 5 тисяч підписників.
Володимир розповідає, що любов до сільського господарства почалася ще з дитинства.
“Сільським господарством не займаюся, а живу. В 14 років я вже працював на тракторі. Тоді без грошей бігли до колгоспу, ти хотів провезтися на тракторі, місяцями коло трактора у шмірі ходив. З того почалося. Потім, коли почали розпадатись колгоспи, ми з сім’єю прийняли для себе рішення забрати землю й обробляти її самостійно”, – розповідає блогер.
Зараз він обробляє 18 гектарів землі, вирощуючи пшеницю, ячмінь та сою. Наразі чоловік готується до посіву ячменю.
Блог Володимира – це не просто щоденник аграрія, а детальні огляди техніки та робочих процесів. Він знімає кожен етап своєї роботи, щоб його підписники могли краще зрозуміти нюанси сільськогосподарської справи.
“Коли ми їдемо по польовій дорозі, то він їде досить так приємно, не підскакує. Мені подобається, що передні болотники не волочуться”, – розповідає Володимир в одному з відео про трактор.
Блогер почав знімати відео після того, як купив невеликого трактора. Інформації про цю модель в українському сегменті інтернету не було, тому Володимир вирішив створити її сам.
“Про цей тракторець інформації в інтернеті не було. Була інформація тільки на деяких російських сайтах. До тієї пори я ніколи не знімався на камеру, ніколи навіть близько нічого такого не робив. Мене в глибині душі зачепило, чому така техніка в Україні є, а інформації про неї, приміром, на ютубі нуль”, – пояснює він.

Володимир Цідило разом з дочкою Аліною знімає відео. Фото: Суспільне Тернопіль.
Спочатку з монтажем відео Володимирові допомагала його донька Аліна. Зараз він опановує цей процес самостійно. Блогер наголошує, що хоче розвивати саме український інформаційний простір.
“Хочу, щоби було більше інформації українського. Треба просувати своє, не потрібно дивитись російські канали. Як не крути, ми всі розуміємо російську мову, тому багато людей дивиться до сьогодні російський контент. А нам треба переключатись на своє, на українське”, – зазначає Володимир.

Донька блогера Аліна допомагає монтувати відео. Фото: Суспільне Тернопіль.
Його канал – це не лише про техніку, а й про усвідомлений вибір розвивати та підтримувати український контент у сфері сільського господарства.
Читайте також: У музеї Теребовлі знайшли рідкісний путівник міста сторічної давнини.