Про вражаючу статистику смертельних ДТП розповіли тернопільські патрульні
Статистика дорожньо-транспортних пригод на Тернопільщині, як і загалом по Україні, жахає. Щодня на дорогах гинуть і травмуються люди, значних матеріальних втрат зазнають власники транспортних засобів.
Зі слів начальника відділу безпеки дорожнього руху обласного управління патрульної поліції Андрія Петрука, з початку року на Тернопільщині сталося 1216 дорожньо-транспортних пригод у яких травм зазнали майже триста осіб, а 35 людей загинули.
За участю дітей сталася 101 дорожньо-транспортна пригода. Загинули шестеро неповнолітніх.
Ще одна не менш вражаюча цифра: за звітний період на території області зареєстрували 127 ДТП, у яких водії перебували напідпитку. При цьому, 21 з таких автопригод обернулася загибеллю трьох людей і травмуванням 22-х.
Серед найчастіших причин аварій у яких гинуть люди правоохоронці назвали перевищення швидкості, порушення правил обгону, маневрування, зіткнення транспортних засобів. Значна частина загиблих ― пішоходи.
Бучаччанин Богдан Федорівський каже, що найбільша проблема на дорогах ― це неповага учасників дорожнього руху один до одного. Водій, який має досвід керування не тільки українськими дорогами, а й європейськими переконаний, якби люди були ввічливішими, толерантнішими, ситуація змінилася б на краще. А ще, на думку чоловіка, поліцейським потрібно повернути більше прав та повноважень з головною умовою, аби це не породжувало спекуляцій і корупції.
Зменшення кількості ДТП залежить не тільки від профілактичної роботи працівників поліції. Водії та пішоходи мають, насамперед, неухильно дотримуватися правил дорожнього руху, вважає керівник відділу безпеки дорожнього руху УПП в області Андрій Петрук.
-Для того, аби убезпечити себе та своїх рідних від дорожньо-транспортних пригод, важливо дотримуватися правил дорожнього руху. Водії мають пам’ятати, про правила маневрування, безпечну швидкість, уважно стежити за дорожньою ситуацією, надавати перевагу пішоходам. Останні теж не повинні забувати про обов’язки покладені на них, як учасників дорожнього руху.