Поповнити когорту видатних науковців запрошує фізико-математичний факультет ТНПУ ім. Володимира Гнатюка
Вступна кампанiя для здобуття ступеня молодшого бакалавра, бакалавра розпочнеться вже за мiсяць, 1 липня, реєстрацiєю е-кабiнетiв. Щоб абiтурiєнти могли правильно вибрати собi майбутню професiю наш сайт публiкуватиме одну iсторiю факультету Тернопiльського нацiонального педагогiчного унiверситету iм. Володимира Гнатюка. Кожна стаття мiститиме всю iнформацiю про конкретний факультет, з цiкавими вiдео i фото зi студентського життя.
Отже, продовжуємо.
Фiзико-математичний факультет
Iсторiя факультету бере свiй початок iз 1940 року в тодiшньому ще Кременецькому учительському iнститутi. Тодi на факультетi iснувала єдина кафедра фiзики та математики. У 1950 роцi пiсля реорганiзацiї Кременецького учительського iнституту в педагогiчний були створенi двi кафедри: вищої математики та фiзики.
Сьогоднi на факультетi готують фахiвцiв на трьох кафедрах за такими освiтньо-професiйними програмами.
Кафедра фiзики та методики її навчання:
- Середня освiта (Фiзика, iнформатика, основи робототехнiки);
- Середня освiта (Фiзика, англiйська мова);
- Середня освiта (Фiзика та астрономiя, математика).
Кафедра математики та методики її навчання:
- Середня освiта (Математика, iнформатика);
- Середня освiта (Математика, фiзика);
- Комп’ютерна математика.
Кафедра iнформатики та методики її навчання:
- Середня освiта (Iнформатика, математика, основи STEM-навчання);
- Середня освiта (Iнформатика, математика, STEM-освiта);
- Iнженерiя iгрових проєктiв (спецiальнiсть «Комп’ютернi науки»);
- Digital-аналiтика (спецiальнiсть «Комп’ютернi науки»).
Розвиток IТ-галузi сприяє модернiзацiї навчального процесу та вiдкриттю нових спецiальностей. За перiод свого iснування на факультетi пiдготовлено понад 10 тисяч висококвалiфiкованих вчителiв математики, фiзики та iнформатики. Понад 100 випускникiв факультету захистили дисертацiйнi роботи i стали кандидатами чи докторами наук, доцентами та професорами.
Розширюється пiдготовка фахiвцiв в IТ-iндустрiї з нестандартним мисленням i розвиненим iнтелектом, спроможних реалiзувати освiтньо-iнновацiйний та технiчний потенцiал i бути зразком лiдерства в сучасному суспiльствi.
Факультет спiвпрацює з унiверситетами-партнерами, аби обмiнюватись досвiдом, популяризувати факультет i виш зокрема, але основна мета – це стимулювати молодь до iнтернацiональних дослiджень, до розвитку цифрових iнновацiй, до реалiзацiї новiтньо-сучасних iдей та пiдвищення їхнього рiвня квалiфiкацiї як молодого спецiалiста.
Зокрема, це проєкти:
- «DigIn.Net2: Deutsch-Ukrainisches Netzwerk DigitalerInnovationen-2». Реалiзовується за пiдтримки Нiмецької служби академiчних обмiнiв DAAD;
- CoSaN-IoT («Computer Systems and Networks/ Internet of Things (IoT)»).
Студентське життя на фiзматi сповнене постiйного руху, наукових напрацювань та вдосконалення.
Фiзмат – це поєднання традицiйних та альтернативних технологiй професiйної пiдготовки майбутнього педагога, iндивiдуальна траєкторiя професiоналiзацiї студента, iндивiдуальнi комп’ютеризованi робочi мiсця, iнтернет, Wi-Fi, 3D-принтер i 3D-сканер, платформи Arduino, Raspberry P, проходження практики в державних i недержавних установах, закладах освiти рiзних рiвнiв, провiдних вiтчизняних IТ-компанiях.
Студенти фiзико-математичного факультету беруть активну участь у науковiй та мiжнароднiй дiяльностi. Вони є переможцями Всеукраїнських та Мiжнародних конкурсiв студентських наукових робiт (DigIn.Net2: DigitalerInnovationen, Idea East Contest), Олiмпiад та iнновацiйних проєктiв.
Студенти активно задiянi до громадського життя унiверситету, мiста та областi. На факультетi проводять духовно-краєзнавчi, громадсько-кориснi поїздки: вiдновлення духовних цiнностей, висадка лiсу, прибирання довкiлля, тощо. Бiльше про поїздки, подорожi, перемоги, “родзинки” повсякденного життя факультету ТНПУ розмiщено на Facebook сторiнцi фiзмату.
Фiзико-математичний факультет готує вчителiв фiзики, математики, iнформатики, астрономiї, викладачiв ЗВО, програмiстiв, фахiвцiв iз захисту iнформацiйних систем, науковцiв, аналiтикiв, системних адмiнiстраторiв, web-розробникiв, web-дизайнерiв, фахiвцiв iз STEM-навчання, адмiнiстраторiв сайту, тестувальникiв П3, фахiвцiв з iнформацiйної безпеки, менеджерiв iнтернет та iгрових проєктiв, розробникiв комп’ютерних iгор.
Когорту фiзматiвцiв складає велика кiлькiсть вiдомих випускникiв, якi є визначними особистостями, науковими та громадсько-активними дiячами, патрiотами та просто щирими людьми! Низка випускникiв працювали та працюють сьогоднi викладачами ТНПУ.
Випускником, а з 1995 року деканом є Мирон Громяк. Випускником є академiк Нацiональної Академiї педагогiчних наук України – Володимир Кравець (декан фiзико-математичного факультету, ректор ТНПУ 1990-2017рр.).
Раніше ми писали про:
Факультет мистецтв ТНПУ вже 30 років готує митців Тернопільщини та України
Інтерактивно-розвивальна кімната “Смайлик-ТНПУ” – гордість факультету педагогіки та психології