Поліція області застерігає про шахрайські схеми зі зламом облікових записів користувачів соцмереж: розсилають повідомлення з проханням позичити гроші
Полiцейськi застерiгають жителiв областi вiд шахрайської схеми, пов’язаної зi зламом облiкових записiв користувачiв месенджерiв та соцмереж. Зловмисники завдяки спецiальним ботам отримують доступ до особистих акаунтiв людей, а далi вiд їх iменi розсилають фейковi повiдомлення їх друзям, знайомим з проханням позичити чималi суми.
Жертвою такої афери стала мешканка Бучацької громади. У месенджерi Telegram їй нiбито написала знайома, яка наразi перебуває у Нiмеччинi, та попросила термiново перекинути їй грошi. Жiнка намагалася зателефонувати до неї та уточнити, що сталося, проте додзвонитися не змогла. Натомiсть поспiшила допомогти товаришцi та перерахувала на банкiвську картку, вказану у повiдомленнi, 6 тисяч гривень.
Те, що поповнила гаманець шахраїв, потерпiла зрозумiла пiсля того, як в соцiальнiй мережi прочитала допис знайомої, якiй допомагала, що її месенджер зламали невiдомi особи i вiд її iменi просять грошi.
За даним фактом розпочато кримiнальне провадження за частиною 1 статтi 190 (шахрайство) Кримiнального кодексу України. Тривають оперативно-розшуковi заходи для встановлення осiб, причетних до афери.
Полiцейськi радять жителям областi завжди перевiряти iнформацiю, яку отримуєте, та у жодному разi не перераховувати грошi на невiдомi вам рахунки. Зв’яжiться особисто з людиною, яка вам написала. Коли ж не вдалося до неї дотелефонуватися, дзвонiть до її родичiв, спiльних друзiв, аби з’ясувати ситуацiю.
Подбати про надiйний захист своїх облiкових записiв у месенджерах та соцiальних мережах варто усiм користувачам. Використовуйте складнi паролi, не заходьте до акаунтiв з чужих пристроїв та не переходьте за невiдомими посиланнями.
Вiддiл комунiкацiї полiцiї Тернопiльської областi