Один з музеїв Тернополя відтепер обладнаний ліфтом для людей з інвалідністю
Але для того, щоб музей відповідав усім вимогам безбар’єрності, необхідно прикласти ще трохи зусиль.
Проблемою сьогодення є те, що у культурно-освітніх та науково-дослідних закладах українських міст немає пандусів та ліфтів для безперешкодного відвідування. Так в одному з музеїв Тернополя встановили ліфт для людей з інвалідністю, аби кожен зміг вільно завітати до закладу.
У Тернопільському обласному краєзнавчому музеї встановили ліфт для людей з інвалідністю. Перед входом до нього розташовані 2 пандуси. Про це Суспільному розповів директор музею Ярема Шатарський.
Військовий 23 механізованої бригади Володимир Позігун лікується після поранення ноги у Тернополі. Розповідає, як дістався до ліфта.
– Загалом мені сподобалося. Зробили непогано, можна і заїхати. Звичайно, на першому поверсі це потрібно робити з чиєюсь допомогою, але далі все добре.
Ярема Шатарський каже, у музеї був вантажний ліфт, але з початком повномасштабної війни вирішили облаштувати ліфт для людей з інвалідністю.
– На жаль, зараз не можу сказати суму, бо ми робили в комплексі. Замінювали батареї, вікна, двері. Робили це за гроші з фонду регіонального розвитку. Частину до початку війни 2022 року ми освоїли — це майже мільйон 800 тисяч гривень, а частину не освоїли. Решта — часткове співфінансування, кошти обласної ради та військової адміністрації.
Тарас Хоміцький розповідає: аби людям з інвалідністю було зручно, потрібно ще вдосконалити пандуси та демонтувати пороги.
– Музею потрібно ще багато зробити, щоб він став безбар’єрним і люди з інвалідністю, в тому числі на кріслі колісному, могли самостійно пересуватися і відвідувати музей. Наприклад, пандус позаду мене можна подолати лише з допомогою супроводу, або працівників музею, – коментує голова громадської організації «Безбар’єрний Тернопіль».
– Зрозуміло, що пандуси потрібно переробляти. Музей не має стільки грошей, щоб зробити, але зрозуміло, що місцева влада піде нам на зустріч, бо всі розуміють, що це потрібно, — каже Ярема Шатарський.
Фото: Суспільне Тернопіль