НУШ по-тернопільськи. Батьки Тернопільських першачків просять забрати нові парти
Нова Українська Школа – освітня реформа (експеримент), яка обіцяла першачкам не лише якіснішу освіту, а й нові меблі. Що з того вийшло у Тернополі, розповіли сам ж батьки учнів.
66% першокласників забезпечили наразі у Тернополі в рамках НУШ. Решту замовлення ще надходить у заклади. Одні батьки задоволені меблями, інші – ні.
Адже замість обіцяних трансформерів, їм дали неякісні дерев`яні столи. Новенькі парти для першокласників на початку навчального року мали отримати всі школи Тернополя. Через неготовність ринку до масового замовлення меблів, в закладах обіцяли, що замовлення виконають наприкінці жовтня. Середина листопада, а парти є лише в половини першачків.
Батьки учнів школи №2 взагалі просять директора забрати їх із класу.
Це не парти, а хтозна що, дерев’яні конструкції далеко не кращої якості. Ніякі це не трансформери. Спинки у стільчиків приварені, висота стола не регулюється. Частина меблів уже прийшли пошкодженими. Та найголовніше – гострі кути та нерівна поверхня виробів. За кілька днів частина дітей вже встигла подерти одяг. А як хтось впаде і вдариться об гострий кут? Хто відповідатиме? – обурені батьки.
Одна з мам першокласника розповідає, навіщо було витрачати стільки грошей, аби купити парти, які є небезпечними для дітей.
Вони ширші від попередніх на 10 см, у класі стало набагато менше місця. Плюс – меблі взагалі не функціональні. Краще на ті гроші купили б дітям розвиваючі матеріали, або покращили умови перебування в класі, – акцентує жінка.
Батьки вже звернулися до директора, аби в них забрали це “чудо” і повернули старі парти. Краще добре старе, ніж погане нове, кажуть вони.
Директор школи Інна Іванюк стурбована ситуацією в школі. Каже, навіть не сподівалася, що меблі будуть такої якості.
Як і всі директори, шукала українського виробника, який би взяв замовлення. Хотілось, щоб меблі прийшли раніше, і вже з початку навчального року наші першокласники сіли за новенькі парти. Знайшла фірму в Івано-Франківську, вона є на сайті Інституту моніторингу якості освіти. Усі сертифікати якості виробник надав,– зауважує директор. – За один комплект для учня – парта і стільчик – пані Іванюк заплатила 1248 грн. В інших фірмах ціни були дорожчі, а бюджет був обмежений. Неякісний метал, кришки відстають від основи парти, крісла заварені…
Ми повернемо неякісні парти, висловимо йому недовіру. Нехай або повертають гроші, або присилають нам нові меблі, – зауважує вона. – Я солідарна з батьками, думаю, ми цю проблему вирішимо найближчим часом.
Новенькі парти на кінець жовтня мали отримати всі тернопільські школи, про це говорили в місцевому управлінні освіти. З державного бюджет на комплект меблів для дитини виділили 1347 грн. – пише “20 хвилин”.
Фото “20 хвилин”