На кордоні областей Тернопільщина презентувала оновлену Подільсько-Волинську січ
На межі Тернопільської та Хмельницької областей відбулася визначна подія: відкриття оновленої Подільсько-Волинської січі та наметового містечка. Ця ініціатива, реалізована громадською організацією “Козацько-Десантний рій”, стала символом єднання минулого і сьогодення у боротьбі за вільну Україну. Про це повідомляє Суспільне Тернопіль з посиланням на волонтера, голову правління громадської організації “Козацько-Десантний рій” Володимира Мосейка.
Музей під відкритим небом: жива історія боротьби
Під час заходу відкрили меморіальний пам’ятний знак загиблим патріотам всієї України, а також відбулося відкриття музею просто неба.
Освятив пам’ятний знак Митрополит Тернопільський і Кременецький Нестор, а також Архієпископ Хмельницький і Кам’янець-Подільський Павло.
Спорт і патріотизм: від найменших до студентства
Для учасників провели майстеркласи, футбольний турнір, волейбольний турнір, велопробіг, який присвятили героям України. 8-річний житель Теофіполя Олексій Вальчук взяв участь у велопробігу.
“Я вирішив приїхати, щоб підтримати наших воїнів і вшанувати пам’ять захисників, які загинули”.
Студентка Ганна Федорук із Шумська приїхала на січ із одногрупниками.
“Я ознайомилася із виїзним музеєм, мені цікаво про нього розповіли. Цікаво було взяти до рук зброю, якою захищають нас захисники”.
Плани на майбутнє: всеукраїнський табір патріотів
“Наша організація займається не тільки волонтерською діяльністю, зараз дуже важлива допомога ЗСУ, але ми думаємо за майбутнє України. Сьогодні ми відкриваємо оновлену Подільсько-Волинську січ. Відкрили музей просто неба. Нам дуже багато передали хлопці із війни речей, а ми в лісі зробили такий музей. Відкриваємо пам’ятник у формі тризуба, який простріляний ракетами. Також ми поєднуємо і козацьку добу, поєднуємо визвольні змагання, відкриваємо криївку, яку ми побудували. Багато нових будівель для наших дітей, щоб їм було тут комфортно перебувати. У нашому таборі планується перебування дітей зі всієї України, бо це вже такий табір відбувається третій раз. Нам допомагають люди з Хмельниччини, Тернопільщини”, — каже Володимир Мосейко.
Раніше ми писали про те, що у Чорткові трансформують старий гараж у новий бібліотечний інклюзивний культурний простір.