Мандрівка Україною: куди поїхати на зимові канікули
Взимку хочеться відчути затишок і бодай на день-два зануритись у казку. А ще якщо потрібно зберегти внутрішню рівновагу і є бажання вирушити у подорож, то тут навіть нема над чим думати. Збираємо речі і гайда у подорож!
Вирушайте у мандрівку Україною й відкривайте для себе її культуру та красу.
Вашій увазі підбірка мальовничих місцин, які варто відвідати взимку:
- Криворівня, Франківщина
Щогрудня інстаграм заповнюють кольорові фотографії зі святкування української Коляди. Яскраве гуцульське вбрання, старовинні колядки та давні традиції – усе це про високогірне село Криворівню. Ви точно бачили його у фільмі Сергія Параджанова «Тіні забутих предків», а тепер ще й маєте шанс завітати в хату головного героя Івана Палійчука, яка нині є музеєм. Окрім як побачити колоритне святкування на власні очі, ви зможете пройтися стежками, де гуляли знані українські інтелігенти: від Гната Хоткевича й Лесі Українки до Михайла Коцюбинського й Івана Франка.
- Музеї Київщини
Лінивий варіант для тих, хто хоче провести зимові свята з користю, але не любить довгі подорожі. Якщо досі не знали, що таке скансен, то саме час запам’ятати – це музей просто неба. Найбільшим таким у Європі є Національний музей народної архітектури та побуту України, знаний ще як Музей у Пирогові. Там зібрали унікальні колекції виробів і споруд із різних регіонів України: кузня, хати, комори, вітряки, водяні млини й інші артефакти від наших пращурів.
Якщо прагнете зануритися в історію глибше, а надто захопити нею дітей – рушайте в парк «Київська Русь» у селі Копачів. На вас чекають вулиці середньовічного міста, князівські палати, музей кораблебудування, а ще працівники музею, вбрані в антуражний історичний одяг. Тут кожен знайде розвагу для себе: від кидання сокир до катання на санях, запряжених кіньми.
- Опішня, Полтавщина
Гончарне ремесло українців – ще одна тема, яку варто дослідити цієї зими. Радимо розпочати з опішнянської кераміки в селищі Опішня. Раніше це був великий центр із виробництва керамічних виробів, зокрема й на заводі «Художній керамік». Нині там розташований Національний музей-заповідник українського гончарства, де можна ближче роздивитися унікальні експонати, а також більше дізнатися про місцеві гончарські родини, наприклад, у музеї-садибі родини Пошивайлів, де демонструють роботи трьох поколінь майстрів.