Перейти до контенту
Головне 1
Галина Кіт ·

ДЕСС перевіряє можливі зв’язки Почаївської лаври з РПЦ через велику кількість звернень

Державна служба з етнополітики та свободи совісті розпочала перевірку можливих зв’язків Почаївської Свято-Успенської лаври з забороненою в Україні РПЦ. Дослідження триватиме до двох місяців.

Почаїв Лавра вид собор

Державна служба з етнополітики та свободи совісті (ДЕСС) розпочала дослідження щодо можливих зв’язків Почаївської Свято-Успенської лаври з Російською православною церквою, діяльність якої заборонена в Україні.

Про це повідомив голова ДЕСС Віктор Єленський в коментарі Укрінформу.

За словами керівника служби, рішення про початок дослідження ухвалили після отримання значної кількості звернень громадян і офіційних листів щодо можливих ознак афіліації релігійної організації з РПЦ.

ДЕСС нагадує, що відповідно до законодавства України не допускається діяльність релігійних організацій, які мають зв’язки із забороненою в державі іноземною релігійною структурою.

Спеціально створена дослідницька група вивчатиме:

  • установчі документи Почаївської лаври
  • матеріали щодо її діяльності
  • можливі організаційні або адміністративні зв’язки з РПЦ
  • інші факти, що можуть підтвердити або спростувати афіліацію

За інформацією ДЕСС, подібні дослідження зазвичай тривають трохи більше місяця, а у складних випадках — до двох місяців.

У разі підтвердження зв’язків із РПЦ, релігійній організації може бути винесено припис щодо усунення порушень законодавства. Він передбачає необхідність офіційного розриву будь-яких зв’язків із забороненою структурою.

У випадку невиконання вимог можливі подальші юридичні дії, включно із судовими процесами щодо припинення діяльності організації.

Раніше ДЕСС вже проводила аналогічні перевірки щодо інших релігійних структур, які потенційно могли бути пов’язані з РПЦ. Частина з них отримала приписи або стала предметом судових розглядів.

У відомстві наголошують, що мета дослідження — забезпечення дотримання законодавства України у сфері свободи совісті та захист національної безпеки.

Результати перевірки Почаївської лаври обіцяють оприлюднити після завершення всіх процедур.

Раніше ми писали, що Державна служба України з етнополітики та свободи совісті розпочне перевірку Почаївської лаври на можливі зв’язки із забороненою в Україні релігійною організацією. ДЕСС діє винятково в межах чинного законодавства та з повагою до релігійної свободи.

Водночас будь-які ознаки іноземного впливу чи підпорядкування в контексті заборонених структур буде ретельно досліджено, а результати — публічно представлено суспільству.

Джерело: ГОЛОС || Тернопільська агенція новин

← Попередня Бойовий дебют на 155 міліметрів: історія 27-річного херсонця,… Наступна → У Тернополі на ставі загинула 15-річна дівчина: водолази…