Представник ЗУНУ Леонід Бицюра взяв участь у формуванні Національного плану відбудови України
31 сiчня 2023 року у Києвi вiдбулося чергове обговорення проєкту Нацiонального плану вiдновлення у галузi екологiчної безпеки, органiзованої громадською органiзацiєю «Агентство Ефективних Рiшень» у межах проєкту «Голос громадянського суспiльства».
В обговоренi взяв участь i представник Захiдноукраїнського нацiонального унiверситету, в. о. завiдувача кафедри екологiї та охорони здоров’я Леонiд Бицюра.
Проєкт Нацiонального плану включає такi напрями:
- «Клiматична полiтика: запобiгання та адаптацiя до змiни клiмату»;
- «Екологiчна безпека та ефективне управлiння вiдходами»;
- «Збалансоване використання природних ресурсiв в умовах пiдвищеного попиту i обмежених пропозицiй»;
- «Збереження природних екосистем i бiологiчного рiзноманiття, вiдновлення та розвиток природоохоронних територiй та об’єктiв»;
- «Ефективне державне управлiння у сферi охорони довкiлля та природокористування».
Попереднiй План будо презентовано у швейцарському мiстi Лугано на Мiжнароднiй конференцiї з питань вiдновлення України. На нiй представили проєкти пiслявоєнної вiдбудови держави. Всього у конференцiї взяли участь понад 40 країн свiту i близько 20 мiжнародних органiзацiй.
Пiдсумком стала спiльна декларацiя про пiдтримку України на шляху вiдновлення пiсля вiйськової агресiї РФ. “План Маршалла” розрахований на 10 рокiв та оцiнювався у 750 млрд доларiв.
Нацiональний план вiдновлення України у сферi екобезпеки 2.0 матиме кроссекторальний характер та мiстить в собi принципи Європейського Зеленого курсу. Орiєнтовна оцiнка запланованих заходiв – 25,5 млрд. євро.