«Золотий м’яч» Шевченка буде виставлено для всіх охочих на залізничному вокзалі Тернополя
На честь 20-ї річниці здобуття «Золотого м’яча» Андрій Шевченко, легенда українського футболу, привіз престижний трофей в Україну. Нагороду вже побачили у Києві, а попереду – тур дев’ятьма містами країни, зокрема Тернополем, де «Золотий м’яч» буде виставлено на залізничному вокзалі для всіх охочих. Про це інформує Українська асоціація футболу.
Історія перемоги
13 грудня 2004 року Андрій Шевченко, виступаючи за італійський «Мілан», отримав найвищу футбольну нагороду світу – «Золотий м’яч», яку щорічно присуджує журнал France Football. У тому ж році Шевченко став чемпіоном Італії, найкращим бомбардиром Серії А та здобув Суперкубок Італії. У його спортивній біографії також Ліга чемпіонів УЄФА (2003 рік) та роль капітана збірної України, яка тоді вперше пробилася на чемпіонат світу.
За часів незалежності України лише троє українців здобували цю нагороду: Олег Блохін у 1975 році, Ігор Бєланов у 1986 році та Андрій Шевченко у 2004-му.
Виставка в Києві та тур країною
7–15 грудня нагороду було виставлено у Києві, у парку імені Тараса Шевченка. У ці дні кожен охочий мав змогу побачити легендарний трофей. Далі «Золотий м’яч» вирушить у турне Україною, яке охопить дев’ять міст: Краматорськ, Тернопіль, Хмельницький, Вінницю, Одесу, Запоріжжя, Дніпро, Харків і рідний для Шевченка Яготин.
Виставки організовуються на залізничних вокзалах, де нагорода буде доступною для широкого загалу. Це є унікальною можливістю для українців ближче познайомитися з досягненнями одного з найвидатніших футболістів світу.
Надихаючи наступні покоління
Під час презентації трофея Шевченко підкреслив, що мета турне – не лише продемонструвати нагороду, а й надихнути молодь займатися спортом.
«Щоб нагадувати — зусилля та наполегливість дають результат. Щоб доводити — усе можливо, якщо ти справді любиш те, що робиш», – зауважив він.
Організатори висловили сподівання, що цей жест стане потужним поштовхом для розвитку футболу в Україні та мотивуватиме нові покоління спортсменів досягати значних успіхів на міжнародній арені.