Закон про відпустки: Верховна Рада ухвалила закон про різні види відпусток
22 листопада Верховна Рада прийняла закон про регулювання надання та використання різноманітних видів відпусток. Що саме зміниться – дізнайтеся у статті.
За відповідний законопроєкт № 8313 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо впорядкування надання та використання відпусток, а також інших питань» проголосували 273 депутати, повідомив у Телеграмі народний депутат із фракції «Голос» Ярослав Железняк, передає Укрінформ.
Закон ухвалено з метою уточнення та сучасного оновлення певних законодавчих норм, які регулюють аспекти надання та використання відпусток.
Згідно з документом, встановлені процедури та умови отримання відпусток для підготовки до участі в спортивних змаганнях будуть регулюватися угодою про працю або колективним договором.
Закон визначає чіткий термін для відпустки після народження дитини – не пізніше, ніж за три місяці з моменту народження. Якщо батько дитини не є у зареєстрованому шлюбі, відпустка для батька може бути надана лише за рішенням суду.
Також, в документі передбачено збільшення загального максимального строку відпустки без утримання заробітної плати для працівників у зв’язку з родинними обставинами та іншими причинами з 15 до 30 календарних днів щороку.
В разі призову працівника на військову службу під час мобілізації або за призовом резервістів на особливий період, працівнику виплачується грошова компенсація за всі не використані його відпусткові дні щорічної відпустки до його повернення на роботу після закінчення військової служби.
Також у документі передбачено, що під час воєнного стану роботодавець може відмовити працівнику у наданні будь-яких видів відпусток (за винятком відпустки у зв’язку з вагітністю та пологами або відпустки для догляду за дитиною до досягнення нею трьохрічного віку), якщо цей працівник за даний період залучений до робіт на критичних об’єктах інфраструктури, виробництва товарів оборонного призначення або виконання мобілізаційного завдання.
Закон виключає педагогічний та науково-педагогічний персонал зі списку осіб, яким зберігається заробітна плата під час військової служби.