З початку року Служба Безпеки України нейтралізувала понад 4,5 тис. кібератак на Україну
Служба безпеки успiшно захищає iнформацiйну та цифрову безпеку України в умовах вiйни: з початку року нейтралiзовано понад 4,5 тис. кiбератак i кiберiнцидентiв.
Про це начальник Департаменту кiбербезпеки СБУ Iлля Вiтюк заявив в ефiрi телеканалу «Ми-Україна». «Ми пiдiйшли до 2022-го року, маючи позаду 8-рiчний досвiд гiбридної вiйни. Адже вiйна у кiберпросторi тривала i ранiше.
На момент вторгнення ми вже були готовi до найгiрших сценарiїв. А масованi кiбератаки, якi ми вiдбили в сiчнi та лютому, стали додатковими «тренуваннями» перед вторгненням», – зазначив Iлля Вiтюк.
Вiн пiдкреслив, що з початком повномасштабної агресiї роботи стало набагато бiльше. Якщо у 2020 роцi було зафiксовано майже 800 кiбератак, у 2021 – 1400, то вже цьогорiч – їхня кiлькiсть зросла у понад 3 рази.
«Сьогоднi країна-агресор завдає в середньому бiльше 10 кiбератак на добу. Про бiльшiсть українське суспiльство, на щастя, навiть не знає», – зауважив Iлля Вiтюк.
Вiн розповiв, що в зонi особливої уваги ворога є енергетика, логiстика, вiйськовi об’єкти, а також – бази даних органiв влади та iнформресурси.
«Ми монiторимо ризики i загрози у режимi реального часу 24/7. Бiльшiсть хакерiв iз росiйських спецслужб, що працюють по нам, знаємо поiменно. Iде робота з їх документування. Пiсля перемоги України на них чекатиме окремий блок засiдань мiжнародного вiйськового трибуналу», – резюмував Iлля Вiтюк.