Європарламент визнав росію державою-спонсором тероризму
Європарламент пiд час голосування у середу пiдтримав резолюцiю про визнання росiї державою-спонсором тероризму. Резолюцiю пiдтримали 494 європарламентарi, 58 були проти, 44 утрималися.
Про це повiдомляє “Європейська правда“.
У документi Європарламент визнав, що росiя здiйснює “невибiрковi атаки на житловi райони та цивiльну iнфраструктуру” в Українi, в результатi чого загинули тисячi людей. На окупованих територiях агресори проводять “страти без суду i слiдства, здiйснюють викрадення, сексуальне насильство, катування та iншi звiрства”, додається в резолюцiї. Було також згадано про масовi вбивства в Бучi, Iрпенi, Iзюмi та Лиманi, а також напади на марiупольський театр та залiзничний вокзал Краматорська.
Автори проєкту також пiдрахували, що росiя порушує принципи Статуту ООН, спричинила гуманiтарну кризу в Марiуполi та зруйнувала 95% мiста, перекриває доступ українцiв до газу, електроенергiї, води та iнтернету, а також до основних товарiв i послуг.
“Європарламент наголошує, що цiлеспрямованi напади та звiрства, здiйснюванi росiйською федерацiєю проти цивiльного населення України, руйнування цивiльної iнфраструктури та iншi серйознi порушення прав людини та мiжнародного гуманiтарного права становлять акти терору проти українського населення та є воєнними злочинами; висловлює своє беззастережне обурення i засуджує цi напади i звiрства та iншi акти, якi росiя вчиняє для досягнення своїх деструктивних полiтичних цiлей в Українi та на територiї iнших країн; у свiтлi вищезазначеного визнає росiю державою-спонсором тероризму та державою, яка використовує засоби тероризму”, – йдеться у текстi резолюцiї.
У зв’язку з цим Європарламент закликав ЄС та його держави-члени розробити правову базу для визначення держав як спонсорiв тероризму та держав, якi використовують засоби тероризму, що спричинить низку суттєвих обмежувальних заходiв проти цих країн та матиме глибокi обмежувальнi наслiдки для вiдносин ЄС з цими країнами.
Також Європарламент закликає Раду ЄС згодом розглянути питання про внесення росiйської Федерацiї до такого списку держав-спонсорiв тероризму ЄС, а партнерiв ЄС – вжити аналогiчних заходiв.
Крiм того, євродепутати закликали ЄС та його держави-члени вжити заходiв для iнiцiювання всеосяжної мiжнародної iзоляцiї РФ, в тому числi щодо членства росiї в мiжнародних органiзацiях та органах, таких як Рада Безпеки ООН, та утриматися вiд проведення будь-яких офiцiйних заходiв на територiї росiйської федерацiї.
“Європарламент закликає до подальшого скорочення дипломатичних вiдносин з росiєю та зведення контактiв з її офiцiйними представниками на всiх рiвнях до абсолютного необхiдного мiнiмуму; закликає держави-члени ЄС закрити та заборонити росiйськi державнi установи, такi як росiйськi центри науки та культури, а також органiзацiї та асоцiацiї росiйської дiаспори, якi дiють пiд егiдою та керiвництвом росiйських дипломатичних представництв та просувають росiйську державну пропаганду по всьому свiту”, – йдеться у резолюцiї.
Також, з огляду на ескалацiю росiйських ударiв по цивiльнiй iнфраструктурi України Європарламент закликав ЄС прискорити роботу над дев’ятим пакетом санкцiй проти РФ.
Пiсля схвалення президентка Європарламенту має направити резолюцiю Високому представнику ЄС iз закордонних справ i полiтики безпеки, Радi ЄС, Єврокомiсiї, урядам i парламентам держав-членiв, генеральному секретарю ООН, Радi Європи, Органiзацiї з безпеки i спiвробiтництва в Європi, Управлiнню Верховного комiсара ООН з прав людини, Управлiнню Верховного комiсара ООН у справах бiженцiв, Мiжнародному комiтету Червоного Хреста, Мiжнародному кримiнальному суду, президенту, уряду i парламенту росiйської федерацiї, президенту, уряду i парламенту України.