Як змінювалася мода на макіяж у різні роки
Мода, як погода, постійно змінюється. Так само і з макіяжем. У різні роки були свої еталони краси. Зараз ви можете вважати деякі образи трохи дивакуватими, або ж навпаки надихатися і переймати щось з минулого. Треба врахувати, що колись модниці далеко не мали стільки арсеналу косметики, тому обходилися тим, що пропонували у крамницях. З часом індустрія краси тішила прекрасну стать новими винаходами. Адже жінки завжди залишаються жінками, і прагнуть бути красивими завжди. Інтернет магазин косметики у Львові пропонує широкий асортимент засобів для макіяжу.
У Єгипті макіяж захищав від комах
Й досі на старовинних фресках можна побачити зображення єгиптян з яскраво підведеними очима. Тоді макіяж був дуже важливим. До речі, модно було фарбуватися як жінкам, так і чоловікам. Макіяж тоді був таким: мигдалеподібні очі, обведені чорним олівцем, а на повіках зелена фарба. Цей макіяж виконував не тільки декоративну функцію, але, перш за все, захищав очі від запалень, викликаних, наприклад, пилом, сонцем або комахами. А губи фарбували восковими паличками. Це прототип сучасної помади.
Макіяж різних епох
1920-ті роки
У цей період стало не модно відбілювати обличчя, акцент ставили на природність. На повіки наносили димчасті тіні, створюючи ефект «smoky eyes». Брови у формі дуг, підведені чорним чи коричневим олівцем. А от на губах у 20-х роках модна була криваво-червона помада. Її наносили на центр губ.
1930-ті роки
У 30-ті роки в макіяжі було модно повністю відмовитися від брів і намалювати тонку подовжену лінію, яка виходила за межі природної довжини брів. На відміну від цього, найпопулярніші основи того часу були зосереджені на досягненні матового покриття.
1940-ті роки
Яскраво-червона помада головний тренд 40-х років. Його називали символом незламності. Адже на це період припадає Друга Світова війна. Зазначимо, що цей класичний стиль природного макіяжу з яскравими губами відтоді став культовим.
1950-ті роки
1950-ті роки вважалися «золотою ерою косметики». Мерилін Монро зробила крилату підводку для очей трендом, а Одрі Хепберн пропагувала густіші та природні брови. А відтінки помади переходили від сміливих червоних до ніжно-рожевих і персикових.
1960-ті роки
Контурування очей стало популярним із блідими тінями на повіках і чорною лінією, проведеною вздовж внутрішньої складки та вій. Губи були модні кремового відтінку або й безбарвними, щоб підкреслити очі.
1970-ті роки
У 1970-х роках косметика почала занепадати внаслідок руху за визволення жінок. Щоб отримати молодий, сонячний вигляд, зазвичай використовували бронзер, кремові тіні для повік, засоби для підсвічування та блиск для губ.
1980-ті роки
У 1980-х роках головною ідеєю косметики було бути сміливим і яскравим. Ця епоха ознаменувалася відходом від стриманих, приглушених тонів 1970-х із переходом до яскравого макіяжу — більше червоних, фіолетових, коралових відтінків. Дівчата прагнули зробити акцент якомога виразнішим, тому в моду знову увійшли пухкі губи.
1990-ті роки
У міру переходу від яскравих і сміливих кольорів 1980-х років до нової тенденції став простий і стриманий образ 1990-х. У цей час були популярними такі класичні стилі, як морозно-коричнева помада, блакитно-сірі тіні, тонкі брови, глянцеві губи та блискітки.
2000-ті роки
Знаменитості 2000-х років значною мірою вплинули на косметичні тренди, популярним стилем було поєднання підводки для повік і яскравих димчастих тіней для повік, що створюють драматичний ефект. Іншим трендом, який набув популярності, це коли поверх нюдової помади наносили металевий блиск для губ, створюючи приголомшливий ефект.
Щороку в макіяжі зʼявляються нові стилі. Деякі є тимчасовими та потім швидко змінюються, а деякі стають культовими. Їх потім називають класикою.