Як уникнути харчових отруєнь у спеку порадили тернополянам фахівці
З настанням тепла зростають ризики спалахів гострих кишкових інфекцій і харчових отруєнь бактеріального походження, пов’язаних з вживанням неякісних продуктів. Чітка сезонна вираженість спалахів зумовлена тим, що мікроорганізми найкраще розвиваються та розмножуються у теплі при температурі від 20 до 40 ºС.
Про це розповіли в Головному управлінні Держпродспожислужби в Тернопільській області.
Основними причинами спалахів гострих кишкових інфекцій та харчових отруєнь є приготування їжі особами, які нехтують правилами особистої гігієни, порушення технології приготування їжі, зберігання продуктів в антисанітарних умовах, без належного температурного режиму.
Дотримання простих і доступних кожному споживачу методів профілактики харчових отруєнь дозволить зберегти здоров’я та не витрачати кошти на лікування, зробить ваше життя комфортним, а відпочинок незабутнім :
- Не купуйте продукти на стихійних ринках (зупинках громадського транспорту, поблизу пішохідних переходів, тротуарів по яких рухається велика кількість людей) або з рук у приватних осіб.
- Швидкопсувні продукти (м’ясні, молочні, рибні, кулінарні, кондитерські вироби та інші продукти, які потребують охолодженого зберігання) слід зберігати лише в холодильних камерах (термін від 6 до 72 год. при температурі не вище від 6 ºС). За таких обставин рекомендуємо для збереження “холодового ланцюга” при купівлі таких продуктів користуватися зручними термопакетами з охолоджувальними елементами або термоконтейнерами.
- Не вживайте продукти та напої при найменшій підозрі щодо їх недоброякісності і з протермінованими датами споживання.
- Зберігати харчі треба тільки у спосіб, зазначений на упаковці і під час встановленого терміну придатності.
- Ретельно проварюйте, тушкуйте і просмажуйте продукти безпосередньо перед вживанням.
- Сирі і варені продукти при приготуванні їжі обробляйте окремим інвентарем (ножі, дошки).
- Утримайтесь від вживання незнайомих ягід, трав та інших рослин. При споживанні овочів, фруктів і ягід їх необхідно добре промити питною водою, а при споживанні дітьми — обдати окропом.
- При харчуванні у непристосованих умовах (пляж, ліс) виключайте контакт продуктів з піском, ґрунтом.
- Не використовуйте для пиття, приготування їжі та миття посуду воду з незнайомих джерел водопостачання (річки, озера, підземні джерела, поверхневі води). Для пиття і приготування їжі використовуйте воду тільки з централізованих джерел водопостачання або питну бутельовану воду.
- Перед приготуванням їжі та перед її вживанням завжди мийте руки з милом, обов’язково – після відвідання туалету.
У випадку виявлення перших ознак харчового отруєння (слабкість, підвищення температури тіла, нудота, біль у животі, блювання, пронос тощо) не займайтесь самолікуванням, а терміново зверніться до найближчої лікувальної установи за допомогою медпрацівників.