Як святий Ян погоду в селі на Тернопільщині благословляє
У цьому маленькому селі аж два храми – костел і церква. І дві каплички з фігурками святого Яна Обидві помічні, як стверджують селяни.
Над вхідними дверима до костелу виписано фразу зі Святого Письма «Господи, добре нам тут перебувати!» (Мф. 17:1-9). І дату обновлення цього храму – 1895 року Божого.
На пагорбі довкола костелу – старий-престарий цвинтар: прадавні, тесані з каменю хрести, бо там поховання майже півтора столітньої давності.
А ще – під старезними липами давня фігурка святого Яна, в селі кажуть – навіть чудотворна.
Святий Ян має свою обитель і біля церкви Святої Трійці.
Священник Любомир Фінковськийрозповідає зворушливу Божим провидінням історію цієї фігури: – Створена вона у тридцятих роках минулого століття. Стояв святий Ян на місці, де сільська вулиця звертає до церкви. І трапилася тоді велика повінь. Потоком води знесло фігуру святого аж до церкви. Лежала вона на землі й по ній сходила вода у рів. А на церковне подвір`я не потрапило ні краплі! Тоді вирішили семаківчани: стояти фігурі святого Яна – загалом то католицького святого біля їхнього храму.
Ще одне помітне. Як впорядковували кілька років назад, підсвідомо виготовили капличку – немов фортецю. А потому дочиталися в життєписі: за життя молився святий Ян у фортеці-в`язниці, стоячи за правду й справедливість. Ось яка сила Божого провидіння.
Є ще у селі Семаківцях хрест-оберіг. Споконвіку він стояв біля чотирьох лип. Та за часів войовничого атеїзму безбожники наказали перенести його з того намоленого місця. Згодом і ті липи було зрізано. Та хрест знову стоїть на своєму давньому місці – на обжитому селянами пагорбі. І ведуть до нього любовно викладені східці.
Розповідає священник Любомир Фінковський:
– Відколи стоїть цей хрест, село обминають градобої та буревії. Щороку в разі посухи відправляються тут Служби Божі – і вже за день-два землю зрошують благодатні краплі.
Фото Ореста Лижечки