Як правильно виховувати підлітка: кілька порад від психолога
Як правильно виховувати підлітка? Як не нашкодити йому? Що ж трапилось з цією милою маленькою дитиною, якою вона була ще декілька років тому?
Психологи Національної поліції окреслили ряд корисних порад, які стануть у нагоді при вихованні.
Підлітки можуть бути дуже складними, і це не має дивувати Вас, з огляду на всі зміни перехідного віку, з якими їм доводиться зіштовхуватися. Вам доведеться бути дуже терплячими.
ІНТЕРЕС. З’ясуйте, що подобається вашій дитині у конкретному віці. Коли Ваш підліток був дитиною, його можна було з легкістю зацікавити новою іграшкою грою, тощо. Але діти дорослішають, і Вам доведеться докласти додаткових старань, аби довідатись, що подобається вашим дітям. Дізнайтеся, чим зараз цікавиться та що подобається на даний час вашій дитині та посприяйте розвитку цих інтересів.
Пам’ятайте: щоб бути гарними батьками Вам також потрібно бути гарними друзями.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Де на Тернопіллі розташовані стаціонарні пункти обігріву (Адреси)
ОБМЕЖЕННЯ. Чимало підлітків пручаються правилам і обмеженням. Вони думають, що вже дорослі і можуть про себе подбати самостійно. Ви стали добрим другом для своєї дитини – це ще не все! Одночасно, треба сформувати відповідні рамки дозволеного та періодично контролювати дитину.
Дайте зрозуміти вашій дитині, що в неї буде більше свободи, але при цьому й більше відповідальності. Інколи, свобода без відповідальності шлях до криміналу!
СПІЛКУВАННЯ. Вкотре наголошуємо – щоденне спілкування є найважливішим у взаєминах з дітьми. У такий спосіб ви даєте зрозуміти вашій дитині, що дбаєте про неї. Це дуже важливий фактор, адже підлітки почуваються комфортніше з батьками, які активно залучені в їхнє життя. Інакше чада можуть звернутися до однолітків за порадою або настановами, а такий спосіб вирішення питань є дуже ненадійним.
Зрозумійте, якщо Ви вчасно не поспілкуєтесь зі своїми дітьми, існує імовірність, що бесіду із ними проведуть працівники поліції.
ВИЗНАННЯ ПРОБЛЕМИ. Як тільки Ви помітили, що в дитини з’явилися проблеми, необхідно починати діяти негайно. Часто батьки чи близькі намагаються «не вірити», «не бачити», «свідомо заменшувати» проблеми, які є у власних дітей. У випадках зловживання алкоголем, вживання наркотиків, нерозбірливого статевого життя чи інших наявних негативних змін у поведінці дитини Ви зобов’язані звернутися за допомогою до кваліфікованих спеціалістів.
Усвідомте: втративши шанс на вчасне вирішення проблеми – втратите дитину !!!
Пам’ятайте – Ви автор не тільки свого життя!
Сектор психологічного забезпечення Управління кадрового забезпечення ГУ НП.