Як правильно вибрати рослини для спальні
Горщики з кiмнатними рослинами – найпростiший спосiб очистити i зволожити повiтря. Вони видiляють кисень, знищують шкiдливi бактерiї, нейтралiзують шкiдливi гази, примiром, формальдегiд, кiслол i бензол. Але на таке здатнi не всi кiмнатнi рослини. Якi з них варто, а якi – не бажано вирощувати у спальнi, пояснює zaxid.net.
Як правильно вибрати рослини для спальнi
Коли ми засинаємо, наше дихання стає бiльш повiльним i глибоким, тому якiсть повiтря, яким ми дихаємо вночi, дуже важлива. Кiмнатнi квiти, якi очищають повiтря, як правило, зовсiм не пахнуть або мають мiнiмальний легкий аромат, викликають вiдчуття спокою, тому незнайомої екзотики варто уникати.
Вибираючи рослину для спальнi, вивчiть повну iнформацiю про неї, дiзнайтеся правила догляду та з’ясуйте, чи немає у вас на неї алергiї. Якщо в спальню потрапляє мало свiтла, обирайте тiньовитривалi види. Найкращим вибором буде рослина, яка повiльно росте: вона не буде порушувати мiкроклiмат.
Якi рослини обрати для спальнi
Бегонiя. Запах квiтки вважається одним з найкращих засобiв вiд депресiї, а листя i стебла рослини здатнi знезаражувати повiтря. Бегонiї будуть дуже корисними в спальнях хворих людей.
Сансев’єрiя трисмугова. Невибаглива в доглядi, не боїться посухи, спокiйно вiдчуває себе в пiвтiнi, поглинає вуглекислий газ i видiляє кисень саме в нiчний час.
Фiлодендрон чiпкий. Вкрай невимоглива, приваблива i корисна рослина, що полюбляє помiрний полив i яскраве освiтлення. М’ясисте листя ефективно вбирає формальдегiд. Єдиний нюанс – тримати горщик потрiбно подалi вiд маленьких дiтей i домашнiх улюбленцiв, оскiльки кущ отруйний.
Замiокулькас. Дуже гарна рослина, що органiчно вписується в iнтер’єр будь-якої спальнi. Здатний виводити з повiтря значнi кiлькостi ксилолу, толуолу, бензолу та етилбензолу.
Епiпремнум золотистий вбирає в себе вологу з повiтря, випускаючи її у виглядi крапель на листових пластинах, а також поглинає шкiдливi гази. Рослина отримала схвалення навiть вiд провiдних дослiдникiв НАСА, якi вважають його одним з кращих для очищення повiтря в будинках.
Плющ звичайний теж добре абсорбує токсичнi гази, а також усуває з повiтря алергени. Головнi умови для утримання квiтки: рясний полив i захист вiд прямих сонячних променiв.
Кактус. Якщо в спальнi є телевiзор, ноутбук, ПК або iншi гаджети, рослина впорається з амiаком, оксидом азоту, ацетоном та iншими речовинами, якi вони випромiнюють. Крiм того, кактуси насичують повiтря в примiщеннi киснем i знищують бактерiї.
Хлорофiтум також служить фiльтром вiд шкiдливих газiв. Щоб вiн виглядав максимально ефектно, варто посадити його в пiдвiсний горщик. Рослина любить помiрне освiтлення i потребує частого поливу до тих пiр, поки їй не виповниться два роки.
Щiльне листя фiкуса фiльтрує забруднення в повiтрi. Йому потрiбно зовсiм небагато свiтла: краще вирощувати його як пiдлогову кiмнатну рослину. Також фiкус не виносить застiй вологи в субстратi.
Спатифiлум якiсно видаляє з повiтря надлишки вуглекислого газу. Культура швидко розростається, тому пiдбирайте для неї великий горщик i не тримайте на маленькому пiдвiконнi. Полюбляє хороше освiтлення i помiрний полив.
Вважається, що драцена – iдеально пiдходить для спальнi, адже приносить злагоду, блокує погану енергетику, дає мешканцям будинку впевненiсть в своїх силах, приносить удачу. Рослина всмоктує з повiтря шкiдливi речовини, якi потiм переробляє i завдяки цьому зростає ще активнiше i пишнiше. Не дарма горщик з драценою ставлять бiля лiжка хворих людей. Догляд за драценою дуже простий.
Алое – природний дезiнфектор, здатний допомогти прискорити загоєння будь-якої рани. Алое в горщику – це ще й прекрасний виробник кисню, зовсiм невимогливий у доглядi. Навiть, якщо ви поїдете у вiдпустку на 2-3 тижнi i залишите рослину без вологи, нiчого страшного з нею не трапиться.
Якi рослини не варто ставити у спальнi
Не всi кiмнатнi рослини видiляють кисень: деякi з них, навпаки, випускають у повiтря вуглекислий газ. Таких рослин в мiсцях вiдпочинку людини бути не повинно. Усi квiтучi рослини, якi видiляють солодкий i важкий аромат, стануть причиною головного болю i безсоння, наприклад, конвалiї, жасмин, лiлiї i навiть орхiдеї. Краще пересадити орхiдею в вiтальню або вирощувати її на закритiй терасi.
Певнi квiтучi рослини є сильними алергенами – наприклад, олеандр, герань або алоказiя. Втiм, будь-якi культури, в листi i стеблах яких мiститься отруйний сiк, можуть бути алергенами для певної категорiї людей. Залишайте в спальнi тiльки безпечнi декоративнi рослини без запаху, i тодi ваш сон нiчого не потурбує.