Як правильно доглядати за лінзами, щоб уникнути дискомфорту та ускладнень?
Щороку третина нових користувачів контактних лінз відмовляються від них через інфекційні ускладнення. У більшості випадків це трапляється через неправильний догляд або зберігання контактних засобів. Щоб уникнути ускладнень, потрібно вибрати якісний розчин для догляду за лінзами (переглядайте за посиланням https://kyivlinza.ua/catalog/rastvory-dlya-linz/) та правильно ним користуватись. Ми розповімо як це зробити.
3 правила щоденного догляду
Щоб уникнути ускладнень, мийте руки перед тим, як взяти лінзи чи контейнер. Це просте правило є найкращою профілактикою більшості інфекційних захворювань. Використовуйте мило без барвників та ароматизаторів. Намилюйте руки протягом 30-40 секунд і змивайте проточною водою. Витирайте руки насухо паперовим або текстильним рушником без ворсу. Тільки після цього ви можете безпечно знімати й одягати лінзи без ризику занести інфекцію в очі.
Промивайте лінзи відразу після використання. Після важкого робочого дня менш за все хочеться витрачати час на догляд за контактними засобами. Значно простіше опустити їх у контейнер, залишивши всі клопоти на ранок. Офтальмологи попереджають, що така практика у рази збільшує вірогідність інфікування очей. Крім того, пластинки покриваються білковими та жировими забрудненнями, які призводять до помутніння матеріалу та погіршення якості зору. Промивати контактні засоби потрібно одразу після того, як дістали з очей.
Запам’ятайте алгоритм дій:
- Наповніть контейнер свіжим розчином, прикрийте комірки кришечками;
- Дістаньте одну лінзу, помістіть на центр долоні;
- Нанесіть кілька крапель розчину та обережно потріть пластинку з обох сторін;
- Злийте рідину з долоні, повторіть механічне очищення;
- Ополосніть пластинку стерильним розчином та помістіть у комірку;
- Повторіть всі дії для другої лінзи.
Якщо хочете, щоб лінзи залишались комфортними та безпечними протягом усього періоду використання, щодня міняйте розчин у контейнері. Універсальні розчини містять активні компоненти, які глибоко проникають у матеріал оптики, вимиваючи з повітряних каналів бруд та біологічні відкладення. Тобто за ніч стерильний розчин наповнюється білковими та жировими забрудненнями. Рідину з контейнера варто зливати щоразу, коли дістаєте звідти контактні засоби. Не можна доливати свіжий розчин у вже використаний.
Як часто змінювати контейнер?
Зазвичай офтальмологи радять змінювати контейнер один раз на місяць. Для більшості користувачів ця порада є вірною, але потребує уточнення. Контейнер варто змінювати разом із лінзами. Для нової пари оптики варто замовляти новий, стерильний контейнер. Якщо ви носите контактні засоби на 30 днів, то й аксесуари доведеться змінювати щомісяця. Або частіше, якщо використовуєте оптику із планом заміни 14 днів. Не забувайте кожного дня промивати комірки універсальним розчином, відмиваючи стінки від нальоту.