Як довго можна їздити на запасному колесі?
На запасній шині можна їздити близько 80 км зі швидкістю не більше 80 км на годину. Водіння на «бубліковій» шині має бути обмежене відстанню не більше 80 км за одну поїздку. Вкрай важливо замінити запаску якнайшвидше, щоб забезпечити безпеку.
Тепер, коли ви знаєте, що шини-бублики не дозволять роз’їжджати на великі відстані, розберемося в нюансах використання автошини.
Як далеко можна проїхати на запасному колесі?
У цьому питанні ми говоримо про відстань порівняно з часом. Якщо запаска це автошина типу «бублик», у народі називають ще докаткою, не наїжджайте на ній більше 80 км. Замінюйте її кожні 6–10 років.
Проїзд понад 80 км на бублику може призвести до пошкодження трансмісії – інша пляма контакту, індекси швидкості та навантаження, розподіл ваги при перебудові та проходженні поворотів зовсім інше.
Скільки днів можна їздити на запасній шині?
Їздьте на докатці тільки для того, щоб доїхати до майстерні. Не дивуйтеся, якщо вас засмутять необхідність докупка гуми.
Не слід відкладати рішення про заміну докатки на наступний тиждень. На повнорозмірній запасці ви зможете роз’їжджати довше, але майте на увазі, що вага колеса зі збору може відрізнятися, можливо на шосе машину буде вести в певний бік.
Який термін служби запасного колеса?
Повнорозмірна запасна гума
Більшість повнорозмірних запасних коліс розраховані на термін служби від 7 до 10 років. Щоб забезпечити безпеку, ніколи не експлуатуйте транспорт на гумі з очевидними пошкодженнями, такими як тріщини на боковинах, проколи, ударні опуклості або нерівномірне зношування протектора.
Запасні автошини у формі пончика – докатка
Шини-пончики також можуть прослужити до 10 років, якщо вони ніколи не використовувалися. Гума обмежена в ресурсі, через вузьку пляму контакту та навантаження, тому знос протектора вкрай високий.
Чи безпечно їздити на запасному колесі шосе?
Відповідь тут залежить від того, який тип запаски закладений виробником авто із заводу – яке посадкове місце відведено у багажнику. Якщо автошина повнорозмірна, їзда шосе допустима.
Але якщо це пончик, ми б не радили рухатися шосе. Автошини не розраховані на високі швидкості, шини просто не безпечні. Гума може перегрітися та вибухнути на ходу.
У холодний час при великій кількості снігу та льоду, вузька пляма контакту буде гарантом поганого зчеплення, гальмівний шлях збільшиться, можливі замети. Зазвичай, докатка універсальне рішення, що стосується сегменту всесезонних рішень, звідси робіть висновки самі.
Обслуговування запасних шин
Не варто просто кидати запасне колесо в багажник та забувати про нього. Час від часу перевірте якість, щоб переконатися, що гума готова до дороги, якщо знадобиться.
Одна річ, яку потрібно перевірити поперше — це тиск повітря.
Тиск повітря — це лише один із пунктів, який слід перевірити. Проведіть візуальний огляд, щоб переконатися, що гума не пошкоджена, дата виготовлення понад термін використання. Перевірте наявність тріщин та проколів від тривалого зберігання.