Вісімдесят років в американській тюрмі чи співпраця зі слідством: олігарх із Тернопільщини може постати перед важливим вибором
Дмитрові Фірташу інкримінують відмивання грошей, порушення так званого “закону Ріко” — про організації, що діють під впливом рекету й корупції, а також намагання порушити закон про корупцію за кордоном. Якщо Фірташа екстрадують до США та доведуть його вину, то за приблизними розрахунками його тюремний термін може сягнути вісімдесяти років. Окрім цього, майно олігарха ймовірно конфіскують.
Про це в інтерв’ю “Голосу Америки” зазначив американський юрист, партнер юридичної фірми Arnall Golden Gregory LLP Джин Берд.
Втім, юрист зауважив, що Сполучені Штати можуть змінити обвинувачення, якщо Фірташ погодиться на співпрацю.
“Фірташ добре знайомий з різноманітними фінансовими угодами, в яких залучені топ-політики різних країн, у тому числі України та Росії. Тож можливо, він має інформацію, яка може зацікавити Сполучені Штати. Тож для нього завжди є можливість співпрацювати й укласти угоду про визнання провини, — де він надасть цю інформацію в обмін на зміну обвинувачень”.
Це надзвичайно важливий фактор. Адже, погодившись на взаємодію зі слідством, олігарх зможе розкрити протиправні схеми, до яких можуть бути залучені представники державних, політичних еліт. Отримані дані спровокують не менш гучні справи й тривалі розслідування.
Слід зазначити, що Фірташа звинувачують у змові з метою підкупу чиновників в Індії для видобутку титану, що використовується в реактивних двигунах. Сума ймовірного хабаря — 18,5 мільйонів доларів. Федеральна суддя у Чикаго стверджує, що Фірташ планував співпрацювати з американським виробником авіалайнерів “Boeing”. Таким чином, схема хабарництва торкається юрисдикції США. Представники “Boeing” підтвердили, що розглядали можливість співпраці з Фірташем. Втім заявили, що угоди з ним не укладали.
Однак остаточне рішення щодо екстрадиції Фірташа до Америки — за міністром юстиції Австрії.