Відновити історичну територію парку імені Шевченка у повному розмірі: у Тернополі зібрали необхідні голоси для реєстрації петиції
Тернополяни зареєстрували петицію, щоб повернути парку ім. Шевченка колишню його площу – 22 гектари Опубліковано Катерина Богуславська 31.03.2023в Головне, Новини, Тернопіль
28 березня небайдужi тернополяни петицiю iз пропозицiєю вiдновити площу парку iменi Тараса Шевченка до 22 гектарiв. Це та величина площi, яку парк мав у 2010 роцi, – зазначив у петицiї її автор Андрiй Будзiнський.
За кiлька днiв автор повiдомив, досить швидко зiбралися потрiбних 300 пiдписiв, щоб петицiя була розглянута Тернопiльською мiською мадою.
Але зупинятися на цьому не варто, оскiльки з досвiду минулих петицiй, небагато якi з них досягають кiнцевої мети . Основна ж мета цiєї петицiї не просто бути розглянутою мiсцевою владою, мета – показати владi кiлькiсть людей, з якими їм потрiбно буде рахуватися, яким важлива доля парку! Тому, збираємо пiдписи до останнього дня голосування! Не будьте пасивними, бо це робиться для вас i ваших дiтей! – пише Андрiй Будзiнський в соцiальнiй мережi.
Посилання на петицiю: https://petition.e-dem.ua/ternopil/Petition/View/1425
Нагадаємо, раніше Тернополяни зареєстрували петицію, щоб повернути парку ім. Шевченка колишню його площу – 22 гектари.
Тернополяни зареєстрували 28 березня петицiю iз пропозицiєю вiдновити площу парку iменi Тараса Шевченка до 22 гектарiв. Це та величина площi, яку парк мав у 2010 роцi, – зазначає у петицiї її автор Андрiй Будзiнський. Зокрема, мережi Facebook чоловiк написав бiльше на цю тему.
«Збираємо на парк!
Зареєстровано петицiю про вiдновлення площi парку Шевченка в розмiрi 22га!
Можливо так був би озвучений цей текст, якби це був всеукраїнський збiр за збереження центрального парку Тернополя, але на жаль, нiкого крiм мiсцевих жителiв це питання не хвилює, тому все в наших руках!
Цiль – не просто зiбрати 300 потрiбних голосiв, цiль – зiбрати максимальну кiлькiсть голосiв, щоб це вiдобразило реальну думку мешканцiв!
Короткий опис.
Пропонується зiбрати голоси за вiдновлення i збереження площi парку Шевченка в розмiрi
22 гектари, як це було в 2010р.
Це можливо зробити оскiльки земельнi дiлянки, якi вивели за межi парку за останнi 15 рокiв, ще не забудованi i нiкому не вiдданi у користування, але згiдно з останнiми змiнами в генеральний план скорiш за все будуть забудованi. Якщо нiчого не робити, то пiзнiше залишиться тiльки розводити руками. Оскiльки зараз багато людей на фронтi, закордоном, волонтерять i просто працюють задля нашої перемоги, тому не мають змоги фiзично вiдстоювати iнтереси мiста i його майбутнє, але 5хвилин часу i доступ до iнтернету є в бiльшостi, щоб хоч якось спробувати вплинути на цю ситуацiю. Тому не нехтуйте цим iнструментом електронної демократiї. Давайте оперативно зберемо потрiбнi пiдписи задля збереження парку!
Посилання на петицiю:
https://petition.e-dem.ua/ternopil/Petition/View/1425
Передiсторiя та детальнiший опис читайте нижче:
Ви вже напевно чули, що в парку Шевченка згiдно останнiх змiн в генеральний план мiста перспективно планують забудувати територiю спортивної бази «Динамо» 16-и поверхiвкою. Кожен, хто час вiд часу гуляє цим парком також помiтив, як бiля острiвка «Чайка» на мiсцi кафе «Назарiя» виросла скляна багатоповерхiвка. Також ми пам’ятаємо iсторiю, як невiдомi люди порiзали дорослi модрини бiля пивзаводу «Опiлля», плануючи там збудувати спакомплекс, але люди швидко органiзувалися i захистили цю територiю парку. А ще ранiше по деяких дiлянках були вiдкритi кримiнальнi справи, якi доречi, тривають досi. Всi цi iсторiї мали мiсце тому, що починаючи з 2010р. територiю парку Шевченка почали систематично зменшувати виводячи за його межi окремi дiлянки. Якщо ви зайдете на Вiкiпедiю чи iншi електроннi ресурси, то зможете прочитати, що загальна площа парку 22 гектари, але насправдi, зараз ця площа вже наближена до 16 гектарiв, бо з меж парку вивели дiлянки де розташовувався гастролюючий цирк шапiто, спортбаза «Динамо» з тенiсними кортами, зелена галявина де зрiзали дерева навпроти пивзаводу «Опiлля» та iншi. Таким чином парк Шевченка вже не має тiєї форми i розмiру, що були ранiше. Як ви зможете побачити на сучаснiй мапi парку мiж мiсцем де був цирк i спортбазою «Динамо» парку цинiчно залишили тiльки асфальтовану дорогу мiж цими дiлянками. Тобто в тому мiсцi все, що залишилось для парку, це асфальтована дорога!
Такого допускати не можна, адже що ми залишимо пiсля себе? Де будуть гуляти нашi дiти, коли мешканцi новозбудованої 16-и поверхiвки вирiшать загородити свою територiю парканом? Куди будуть дивитися мешканцi багатоквартирних будинкiв на вул. Бiлецька, на парк i озеро чи на вiкна ЖК?
Як ви можливо чули, недавно вiдбулися громадськi слухання стосовно змiн в генеральний план мiста та план зонування територiї завдяки яким i будуть затвердженi фактичнi дозволи на будiвництво в парку.
Цi громадськi слухання супроводжувалися багатьма скандалами i порушеннями, серед яких заборона фотовiдеофiксацiї графiчних i текстових матерiалiв, а також недотримання графiкiв правил ознайомлення з цими матерiалами. Все це, а основне вiйськовi дiї у нашiй країнi не дали змоги багатьом бажаючим хоча б ознайомитися з запропонованими змiнами i в результатi висловити свою думку.
Але основне, що вам потрiбно знати про громадськi слухання органiзованi в такiй ситуацiї, це те, що на них прийшло близько 60 людей, а до кiнцевого голосування залишилось всього 16! Тобто долю i майбутнiй вигляд Тернополя вирiшувало 16 людей! Тому, було прийнято рiшення створити дану петицiю, щоб захистити хоча б парк Шевченка поки це ще є можливо.
Якщо коротко, то петицiя передбачає приведення територiї парку Шевченка до початкової площi в 22 гектари, шляхом зворотнього включення певних земельних дiлянок до меж територiї парку Шевченка, а також визначення статусу цих земель, для рекреацiйного призначення, щоб унеможливити будь-яке будiвництво на цих землях окрiм об’єктiв рекреацiї. Також пропонується заморозити до наступного часу змiн в генеральний план мiста будь-якi дiї з цими земельними дiлянками.
Пiсля їх повернення в межi парку розглянути можливiсть озеленення i створити додатковi об’єкти рекреацiї (прогулянковi зони, зони для вигоду собак, дитячi майданчики тощо) на тих дiлянках, що на даний момент покритi твердим покриттям i використовуються, як автостоянки.
Яка ефективнiсть такої петицiї?
Так, нiхто не плекає iлюзiй, що петицiя, як засiб сама по собi малоефективна i може бути просто проiгнорована мiсцевою владою.
То чому її потрiбно пiдписати?
Тому, що пiсля нашої перемоги, коли громадянськi права та права держорганiв на рiзного роду перевiрки будуть вiдновленi в повнiй мiрi, це буде ще одним доказом того, що кiлькiсть голосiв, якi проти таких змiн була i є в рази бiльшою, а нiж кiлькiсть тих людей, що змогли прийти на громадськi слухання! Це буде ще один вагомий аргумент, якщо мiсцева влада таки наважиться забудувати парк!
Звичайно, ви можете знайти 100 причин для пояснення чому ця iдея неефективна, що це нiчого не дасть, що ми так нiчого не вирiшимо i тд, а можете просто витратити 5 хвилин свого часу i проголосувати, безкоштовно зробивши добру справу! Бо можливо колись побачивши в парку 16-и поверхiвку ви себе запитаєте, ну чому в нас все так вiдбувається? А потiм згадаєте, що не захотiли потратити 5 хвилин, щоб цьому запобiгти.
Не будьте байдужими, бо маленькими кроками робляться великi змiни! – пише Андрiй Будзiнський.