Варто бути обережними на природі, щоб не отримали опіки від шкідливої рослини – борщівщника
Лiкарi закликають жителiв Тернопiльщини бути обережними на природi, щоб не отримали опiки вiд шкiдливої рослини – борщiвщника. Медики кажуть, в областi протягом останнiх рокiв ця рослина поширюється дуже активно, а це означає, мiсцевi жителi мають бути дуже обережними, аби не завдати шкоди здоров’ю.
«Борщiвник Сосновського» нагадує величезнi «зонтики» кропу iз бiлими квiтами та сягає 2-3 метрiв заввишки. Росте борщiвник переважно обабiч дороги, бiля водойм чи лiсiв. Мало того, що рослина порушує нормальне функцiонування екосистем, пригнiчує природну рослиннiсть, вона ще й несе неабияку небезпеку для життя та здоров’я людей.
Справа в тому, що зелена маса борщiвника мiстить фурокумарин, який при потрапляннi на шкiру людини здатний спричиняти важкi опiки. Через 1-2 днi пiсля контакту iз рослиною пошкоджена поверхня тiла досягає кiлькох сантиметрiв, важко гоїться та загострює появу iнших шкiрних захворювань. Окрiм цього, борщiвник є небезпечним дихальним алергеном, що має сильний запах.
Щоб вберегтися вiд впливу борщiвника, варто дотримуватися наступних порад:
– вирушати на природу слiд в одязi, що прикриває руки i ноги;
– не ходити в зарослих мiсцях босонiж;
– не торкатися до листя, квiтiв чи стебла борщiвника оголеними руками;
– якщо ви виявили, що борщiвник росте на вашому подвiр’ї чи городi, його необхiдно термiново скосити. Пам’ятайте про захисний одяг та рукавицi!
– Оптимальний час для скошування рослини – перед виходом рослини в трубку (перiод активного росту – квiтень – травень);
– якщо ви все ж отримали опiк вiд борщiвника, мiсце ураження слiд промити водою з господарським милом та звернутися до лiкаря», – розповiдають медики.